× Problemy rozwojowe dzieci

odzwyczajanie od pieluszek

• Lilka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
14 lata 2 miesiąc temu #1814 przez Lilka
odzwyczajanie od pieluszek was created by Lilka
Mój 1,5 roczny synek nosi jeszcze pieluchy ale teściowa mówi, że w dzień nie powinien już nosić. Z kolei gdzieś czytałam, że nie należy na siłę odzwyczajać dzieci od pieluch i nawet 3letnie mogą jeszcze chodzić z pieluszką. Jakie jest wasze doświadczenie z pieluchami? W jakim wieku odzwyczajałyście od nich dzieci? Jakie sposoby rekomendujecie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1823 przez chuda
Replied by chuda on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
Kiedyś, gdy nie było pampersów, bardzo szybko oduczano dzieci od pieluch. Potem przyszły wygodne w użyciu pampersy i motywacja do uczenia dzieci załatwiania się do nocnika osłabła. Tak więc w czasach twojej teściowej rzeczywiście półtoraroczne dziecko chodziło już bez pieluch, przynajmniej w dzień. Ale teraz chodzą w pieluchach nawet do 3 roku życia.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1827 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
kiedy moje dzieci kończyły rok i zaczynały chodzić zamiast pampersów w ciągu dnia zakładałam im zwykłe pieluszki żeby czuły że jak zrobią siku to jest mokro i powoli sadzałam na nocnik z czsem się nauczyły. POWODZENIA !!!!

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1836 przez jolka
Replied by jolka on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
Ze zwykłymi pieluchami to dobry pomysł, bo właściwie to pampersy są winne temu, że dzieci tak długo nie umieją wołać jak chcą siku. Może dlatego, że kiedyś nie było pampersów, naszym mamom i babciom łatwiej było odzwyczajać dzieci od pieluch.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1841 przez wera
Replied by wera on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
Nic na siłę, to jest moja metoda. Dziecko musi samo dojrzeć do nocnika.
Oczywiście trzeba stworzyć odpowiednie warunki ( nowy nocniczek, nagrody za
suchego pampersa) jeżeli to nie pomaga odpuścić na jakiś czas.

Jedna pompka to za mało.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1850 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
OK, tylko tak się składa, że ze zwykłymi mokrymi pieluchami dziecko szybko dojrzewa do nornika a z pampersami ciężko mu to idzie, bo po co ma sobie przerywać zabawę skoro jest sucho? Popieram więc metodę asiulandii.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu - 14 lata 2 miesiąc temu #1862 przez alina
Replied by alina on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
Ja robiłam to tak jak moja mama, czyli jak tylko dziecko zaczynało się budzić łapałam je i wysadzałam na nocnik. W ciągu dnia też co 2-3 godziny wysadzałam i dziecko szybko załapało, że siku robi się do nocnika i w wieku 1,5 roku już chodziło w dzień bez pieluch.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena