× Problemy rozwojowe dzieci

moczenie nocne

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #17741 przez noc
Replied by noc on topic O:moczenie nocne
Ewa, przede wszystkim musisz zadbać o stan emocjonalny dziecka. Sytuacja, kiedy dziecko idzie do przedszkola a nadal chodzi z pieluchą jest bardzo stresująca. Czy u was problem z moczeniem jest tylko w nocy czy także w dzień? Dziecko do 5 roku życia powinno opanować kontrolę pęcherza moczowego. Zdarza się czasem, z różnych przyczyn, że czas nauki, wykształcania odruchów jest nieco wydłużony. Są jednak sytuacje, kiedy moczenie się dziecka jest sygnałem problemów ze zdrowiem, dlatego zawsze namawiam do konsultacji z lekarzem.
A jak uważacie, czy temat moczenia się dzieci jest tematem wstydliwym w naszym społeczeństwie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #17979 przez winka
Replied by winka on topic O:moczenie nocne
A co powiedzieć takiej mamusi, która narzeka bo dziecku zdarza się zsiusiać? Byłam świadkiem niefajnej sceny, normalnie widziałam grymas niezadowolenia na twarzy rodzica. Aż mnie korciło by zwrócić uwagę.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #18253 przez Marynika
Replied by Marynika on topic O:moczenie nocne
winka napisał:

A co powiedzieć takiej mamusi, która narzeka bo dziecku zdarza się zsiusiać? Byłam świadkiem niefajnej sceny, normalnie widziałam grymas niezadowolenia na twarzy rodzica. Aż mnie korciło by zwrócić uwagę.

No wiesz grymas niezadowolenia to ja jescze rozumiem, troched bezwarunkowo sie to dzieje ze grymas nam sie pojawia w negatywnej sytacji. Gorzej jakby za tym szlo wysmiewanie dziecka albo karcenie... co na pewno sie zdarza ;/

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #18254 przez Marynika
Replied by Marynika on topic O:moczenie nocne
noc napisał:

Są jednak sytuacje, kiedy moczenie się dziecka jest sygnałem problemów ze zdrowiem, dlatego zawsze namawiam do konsultacji z lekarzem.
A jak uważacie, czy temat moczenia się dzieci jest tematem wstydliwym w naszym społeczeństwie?

A jakie to moga byc problemy? Konsultacja u pediatry czy innego specjalisty?

Temat przypuszczam jest wstydliwy - dla dziecka bo nie wie co sie dzieje... a czy w spoleczenstwie to nie wiem, chyba nie bo mamusie radza sobie jak rozwiazywac takie sytacjie wiec chyba nie ;)

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #18289 przez noc
Replied by noc on topic O:moczenie nocne
Moczenie wieloobjawowe (powikłane), to rodzaj moczenia, któremu towarzyszą inne sygnały chorobowe ze strony układu moczowego lub innych narządów, może być sygnałem stanów chorobowych. W większości przypadków są to problemy z układem moczowym, bakteryjne zakażenie układu moczowego, problem z nerkami. Inne przyczyny to np. alergie, kamica nerkowa, przerost migdałków, cukrzyca - wytwarzanie większej ilości moczu.

Jednak nie chcę Was tu straszyć, w blisko 85% przypadków moczenie nocne ustępuje samoistnie tzw. moczenie izolowane.

Społecznie temat jest wstydliwy a wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z wynikających różnic pomiędzy izolowanym a powikłanym moczeniem. I co ważne o moczeniu nocnym, mówimy kiedy dziecko ukończyło 5 lat.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #19395 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:moczenie nocne
Jesli przyczyna nocnego moczenia jest natury psychicznej a nie efektem choroby, to pomoc moga przetwory z dziurawca, nawet napar wypity wieczorem.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #19408 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:moczenie nocne
Dziurawiec na nietrzymanie siku?! Jesteś tego pewna?

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena