× Problemy rozwojowe dzieci

trzeci migdał - operować?

• Anka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 2 miesiąc temu #14330 przez Anka
trzeci migdał - operować? was created by Anka
Moj 9-letni syn ciągle choruje i pani doktór ostatnio stwierdziła, że to z powodu przerostu trzeciego migdała i trzeba go wyciąć. :( Nie jestem całkiem przekonana do tej operacji. Co o tym sądzicie? Miały Wasze dzieci usuwany ten migdał? jeśli tak to czy dało to widoczny efekt? Jakieś komplikacje? A może są jakieś niekonwencjonalne sposoby, żeby zmniejszyć go? Dziękuję za każdą odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #14341 przez Krokusik
Replied by Krokusik on topic O:trzeci migdał - operować?
Cześć, mój syn miał usuwany 3 migdał gdyż przez długi czas ciągle chorował na wysiękowe zapalenie uszu i był zwyczajnie głuchy. Oczywiście próbowaliśmy najpierw innych metod jak laser, i leczenie lekami ale ponieważ nie dawało to efektu, to zdecydowaliśmy się na usunięcie tego migdałka.
U nas ten zabieg od razu pomógł i do dziś syn ani razu nie miał problemu z wysiękowym zapaleniem uszu.

Myślę że w każdym przypadku decyzja musi być podejmowana indywidualnie w zależności jakie dolegliwości ten 3 migdał powoduje. Ja walczyłam z uszami u syna dobre 2 lata i dopiero się zdecydowałam, gdy już nie było innego rozwiązania.

Sam zabieg nie jest jakiś straszny, ale każde dziecko inaczej znosi. Mój syn rano miał usuwany migdał a wieczorem jadł już kaszkę i bawił się na świetlicy. Ale niektóre dzieci gorzej znosiły pobyt w szpitalu i różnie czuły się po zabiegu.

Wiem że decyzja jest bardzo trudna.

• Anka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 2 miesiąc temu #14350 przez Anka
Replied by Anka on topic O:trzeci migdał - operować?
Dzięki z wyczerpującą odpowiedź. Mój nie ma problemów z uszami tylko gardłem i zatokami. No i co ciekawe, nie ma problemów zdrowotnych latem tylko jak skończą się wakacje. Zastanawiam się czy szkolny stres nie ma na to wpływu. Słyszałam, że przerośnięty migdał nie zawsze daje negatywne skutki. Może więc związane to jest również ze stresem, zwłaszcza, że mój syn nie przepada za szkołą. :S
A kiedy Twój syn miał tą operację? Tzn. chodzi mi o to jak długo już nie choruje?

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #14365 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic O:trzeci migdał - operować?
Trzeci migdał nie ma raczej powiązania ze stresem czy pogodą. Myślę, że w tym przypadku różne przyczyny nakładają się na siebie. A czy ten migdał nie zakłóca snu małemu? Córka mojej siostry też miała przerośnięty trzeci migdał i często chorowała, ale o operacji przesądziły problemy ze snem. Samą operację dosyć ciężko znosiła, ale potem było zdecydowanie lepiej, teraz mała dobrze śpi i już nie łapie tak angin i przeziębień jak kiedyś.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #14372 przez Agnes
Replied by Agnes on topic O:trzeci migdał - operować?
Ja miałam usuwany trzeci migdał gdy byłam dzieckiem. Pamiętam tylko ból po operacji i trudności z łykaniem, no i w ogóle źle znosiłam szpital ale wtedy nie było jeszcze mozliwości żeby rodzic przebywał na oddziale szpitalnym razem z dzieckiem. Teraz pewnie jest inaczej.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #14402 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:trzeci migdał - operować?
Ja mam w rodzinie 2 przypadki, że była najpierw diagnoza, że przyczyną wiecznych chorób dziecka jest trzeci migdał i trzeba go operować, a potem inny lekarz mówił, że to nie migdał i operacja nic nie da. ;) W jednym przypadku po 4 latach wróciła diagnoza trzeciego migdału. :huh:

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #14414 przez Krokusik
Replied by Krokusik on topic O:trzeci migdał - operować?
Aniu mój syn miał wycięty trzeci migdał jak miał 5 lat a ma 11, czyli 6 lat jest spokój. Tylko tak jak pisałam u nas była poważna sprawa bo dziecko nie słyszało bo miało ciągle zalane uszy.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena