× Problemy rozwojowe dzieci

Czy wasze dzieci też kłamią???

• Agnieszka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 7 miesiąc temu #11234 przez Agnieszka
Czy wasze dzieci też kłamią??? was created by Agnieszka
Mój syn kłamie od zawsze, chyba od czasu gdy zaczął mówić.:( Teraz ma prawie 12 lat i kłamie notorycznie nam rodzicom, nauczycielom i kolegom. Nie wiem skąd u niego to się bierze, bo zawsze byliśmy w stosunku do niego fair i nigdy nie kłamaliśmy. Nie pomagają perswazje, prośby ani groźby. Nie wiem już co z tym fantem robić, zwłaszcza że syn doszedł do takiej perfekcji w kłamaniu, że jest naprawdę wiarygodny i wiele osób nabiera się na jego kłamstwa.:huh: Miałyście doświadczenie z kłamczuchem? Dało się to przezwyciężyć? w jaki sposób?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #11243 przez milena
Replied by milena on topic O:Czy wasze dzieci też kłamią???
Niestety też.:( I nie znam sposobu jak to zwalczyć. Mam nadzieję, że ktoś rozwiązał ten problem i podzieli się z nami swoim doświadczeniem.

• agnieszka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 7 miesiąc temu #11253 przez agnieszka
Replied by agnieszka on topic O:Czy wasze dzieci też kłamią???
I to jak! Patrzą przy tym człowiekowi w oczy jakby mówiły szczerą prawdę.;) Czasami myślę, że sami wierzą w to co mówią.:S

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #11261 przez kinga
Replied by kinga on topic O:Czy wasze dzieci też kłamią???
Nasze dzieci nie kłamią, a przynajmniej takie odnoszę wrażenie.;) Ale od małego rozmawiamy z nimi o wszystkim, także o rozwiązywaniu trudnych problemów i wydaje mi się, że po prostu nie mają potrzeby kłamania, bo każdy problem mogą przedyskutować i razem znajdujemy rozwiązanie. Trzeba po prostu dużo rozmawiać z dziećmi na co dzień a nie tylko od święta.;)

• Agnieszka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 7 miesiąc temu #11303 przez Agnieszka
Replied by Agnieszka on topic O:Czy wasze dzieci też kłamią???
Ale my rozmawiamy z dziećmi! I starsza córka w ogóle nie kłamie, można powiedzieć nawet, że brzydzi się kłamstwem. A syn od urodzenia jest takim kłamczuchem.:huh: Można powiedzieć, że ma to we krwi, tylko skąd???

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #11531 przez majka80
Replied by majka80 on topic O:Czy wasze dzieci też kłamią???
A nie uwazacie, ze dzieci klamia bo widza, ze na tym korzystaja? Tak samo zreszta jak dorosli. Gdyby nie odnosili korzysci z klamstwa to dlaczego mieliby klamac?

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #15559 przez Vicky
Replied by Vicky on topic O:Czy wasze dzieci też kłamią???
Czasami dzieci kłamią żeby zwrócić na siebie uwagę. Tak było z moim synem, opowiadał niestworzone historie, żeby nas zadziwić. Przeszło mu gdy zaproponowałam, żeby spisywał te historyjki. :laugh:

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena