× Pielęgnacja urody

farbowanie henną

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4912 przez marzena
Replied by marzena on topic O:farbowanie henną
A ja czytałam gdzieś, że długotrwałe stosowanie henny wysusza włosy, trzeba więc co jakiś czas przerywać. Ale może dotyczyło to henny z dodatkiem chemicznych barwników?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4931 przez karolina
Replied by karolina on topic O:farbowanie henną
Może rzeczywiście dotyczy to henny z dodatkiem barwnika. Ja stosowałam czystą hennę przez wiele lat i nie zauważyłam negatywnych skutków, wprost przeciwnie, włosy lepiej wyglądały, były gładsze, bardziej błyszczące i jakby grubsze.

• wiekowa
  • Gość
  • Gość
13 lata 4 miesiąc temu #4942 przez wiekowa
Replied by wiekowa on topic O:farbowanie henną
A czy siwe włosy ta henna pokryje? jaki kolor wyjdzie? Nabrałam ochoty na hennę ale nie chciałabym nagle zmienić się w płomienno-rudą babcię.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4950 przez ruda
Replied by ruda on topic O:farbowanie henną
Raczej może Ci wyjść na siwych włosach pomarańczowo-rudy. Radzę Ci zrobić próbę gdzieś z boku na jednym kosmyku albo dodać basmy, która przyciemni kolor. Ale jeśli siwe włosy są pojedyncze a reszta np. ciemno brązowa to może wyjść nawet ciekawy efekt. Popróbuj, nie ma to jak eksperymenty. :)

• wiekowa
  • Gość
  • Gość
13 lata 4 miesiąc temu #4955 przez wiekowa
Replied by wiekowa on topic O:farbowanie henną
Włosów siwych mam niestety dużo więc raczej spróbuję na pasemku gdzieś za uchem. Odkilku miesięcy nie farbuje ich tylko płuczę w ziołach i teraz nabrałam ochoty na hennę. Dziękuję Wam za rady, po niedzieli robię próbę z samą henną a jak wyjdzie nieciekawie to z henną zmieszaną z basmą.:)

• majka
  • Gość
  • Gość
13 lata 4 miesiąc temu #4960 przez majka
Replied by majka on topic O:farbowanie henną
Henna jest ogolnie w porzadku, nie niszczy wlosow, wprost przeciwnie poprawia ich stan i mozna za jej pomoca uzyskac ciekawy kolor, ale nakladanie jej jest nieco upierdliwe. Przygotuj sobie jakas stara koszulke i stary recznik i przeznacz je tylko do henny, bo z pewnoscia zabrudzisz je i nie da sie tego usunac.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4976 przez ruda
Replied by ruda on topic O:farbowanie henną
A jak będziesz robić próbę, to zrób na jednym kosmyku z krótkim trzymaniem a na drugim trzymaj dłużej, by potem wiedzieć jak długo trzymać.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena