× Pielęgnacja urody

farbowanie henną

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4861 przez martyna
farbowanie henną was created by martyna
Mam ochotę dodać rudości włosom henną. Z natury jestem ciemną szatynką i rudawy odcień chyba byłby dobry. Czy stosujecie hennę? Zmywa się jak inne płukanki ziołowe? Nie niszczy włosów? Jak wyglądają włosy po dłuższym stosowaniu henny? Wdzięczna będę za wszelkie uwagi, zarówno za jak i przeciw.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4873 przez karolina
Replied by karolina on topic O:farbowanie henną
Ja kiedyś stosowałam hennę i to przez długi czas. Nie zauważyłam, żeby niszczyła włosy. Nie zmywa się, czyli trzeba powtarzać, bo widać odrosty. Jednak jeśli lubisz częste zmiany to odradzam, bo na hennę nie można połozyć farby, musisz odczekać aż włosy odrosną.:( Ale jeśli masz dosyć zmian i chcesz nadać włosom tylko lekko rudego blasku, to polecam. Ja sama chyba do niej wrócę.:)

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4879 przez martyna
Replied by martyna on topic O:farbowanie henną
A jakiej henny Ty używałaś? Widzę, że są różne rodzaje o różnych odcieniach, nie wiesz od czego to zależy?

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4884 przez karolina
Replied by karolina on topic O:farbowanie henną
Wiesz, ja już dobre parę lat nie robiłam henny więc nie pamiętam, zresztą teraz jest znacznie większy wybór i możesz ją zamówić nawet przez internet. Ale lepiej w drogerii poczytaj jaki jest skład, bo teraz często dodają do niej sztuczne barwniki, a to już nie to samo. Te wszystkie henny w rodzaju "mahoń, kasztan" itp są raczej z dodatkami. Zwykła henna barwi na bardziej lub mniej rudy kolor a basma na czarny. Nie zauwazyłam, żeby mi szkodziła na włosy, wprost przeciwnie, włosy wyglądały po niej lepiej, ale ja używałam czystej henny bez dodatków.
Za tę wiadomość podziękował(a): dixiebors

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4899 przez ruda
Replied by ruda on topic O:farbowanie henną
Większość dostępnych na rynku henn jest ze sztucznymi dodatkami. Szukaj w składzie samej "lawsonia". Henny bez dodatków możesz za to przywieźć z zagranicznych wojaży np. do Maroka czy Indii.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4903 przez kinga
Replied by kinga on topic O:farbowanie henną
Widziałam szampony z dodatkiem henny. Zastanawiam się czy one podkolorowują włosy trwale czy zmywa się po kilku myciach. Nie wiecie?

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4909 przez sabina
Replied by sabina on topic O:farbowanie henną
Pewnie zmywa się po kilku myciach, tak jak wszystkie szampony koloryzujące. No i myślę, że mają dodatki chemicznych barwników, więc wolałabym już czystą hennę.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena