× Pielęgnacja urody

Masakrycznie sucha skóra!

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #23156 przez Susanah
Replied by Susanah on topic Masakrycznie sucha skóra!
Tak, wchłanianie wit A jest zaburzone w chorobach wątroby oraz jelit, a także przy niedoborze cynku. Sprawdziłabym szczególnie cynk, bo dużo ludzi ma go za mało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #23165 przez margot
Replied by margot on topic Masakrycznie sucha skóra!
Na wątrobe i jelita nie narzekam, ale cynk? Hmm ... to może być to, chyba spróbuję brać tabletki cynkowe.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #23174 przez olga
Replied by olga on topic Masakrycznie sucha skóra!
Z tabletkami ostrożnie, bo można przedawkować. Ostrygi powinnaś jeść, bo to cynkowe bomby. :laugh: Ale sporo go jest też w rybach, mięsie i całych nasionach.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #23187 przez Susanah
Replied by Susanah on topic Masakrycznie sucha skóra!
Są suplementy wielowitaminowe, które mają w swym składzie cynk i wtedy raczej nie przedawkuje się. Ale rzeczywiście najsensowniej byłoby przyjmować go z pożywieniem bo wtedy i nie przedawkuje się i będzie lepiej przyswajalny.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #23197 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic Masakrycznie sucha skóra!
Margot, lepiej nie bierz suplementów skoro nie jesteś pewna, że masz braki cynku. Jesteś może weganką? Masz problemy z gojeniem się ran?

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #23227 przez margot
Replied by margot on topic Masakrycznie sucha skóra!
Weganka nie jestem ale prawie wegetarianką, bo ryby czasem jadam ale to wszystko. Do niedawna jadałam jeszcze drób ale jak usłyszałam hece z tuczeniem drobiu antybiotykami to mi się odechciało. Z gojeniem się ran chyba nie mam problemów, ale na dobrą sprawę nie wiem, bo po prostu dawno nie zraniłam się. ;) A są jakieś testy sprawdzające poziom minerałów czy witamin?

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #23233 przez norcia
Replied by norcia on topic Masakrycznie sucha skóra!
Na minerały testuje się włos, ale bezpośrednich testów na witaminy chyba nie ma, pewne braki (np. B12) sugerować może morfologia. Ale jak w miarę dobrze się odżywiasz to nie doszukuj się braków. A co do cynku to podjadaj słonecznik, ma sporo nie tylko cynku i można go dodawać do wielu potraw.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena