× Pielęgnacja urody

sposoby na suchą skórę

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #4442 przez anka
Replied by anka on topic O:sposoby na suchą skórę
Ciekawe. O rozmarynie słyszałam, że pojędrnia cerę. Ale czy mleko krowie nie ma podobnych właściwości jak kozie? Nie lubię mleka koziego do picia a kupowanie całego kartonika mleka, żeby zużyć kilka łyżek do pielęgnacji twarzy, trochę nie ma sensu.:S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #4446 przez audrey
Replied by audrey on topic O:sposoby na suchą skórę
Aniu mleko krowie tez jest ok. Ja sama stosuje do maseczek chociaz mam tłustą cere. Po prostu kozie ma wiecej składników odżywczych i duzo wit.A. Pózniej podam ci pare przepisów.

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #4449 przez anka
Replied by anka on topic O:sposoby na suchą skórę
Dzięki Audrey. Rozumiem, że napar może być też z suszonego rozmarynu. Kiedyś miałam świeży w doniczce ... może warto postarać się o nowy. Pewnie lepiej by działał.:unsure:

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #4453 przez audrey
Aniu moze byc suszony ale fajnie by było jak bys miała swiezy.

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #4456 przez audrey
Maseczka nawilzajaca; Jabłko utrzec, dodac serek homogenizowany naturalny lub twarozek. Maseczka dla suchej cery; Wycisnac sok z marchewki, dodac żółtko i kilka kropel oliwy z oliwek. Maseczka 3; 2 łyzki soku z surowego ogórka zmieszac z 2 łyzkami mleka, dodac łyzeczke gliceryny.

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #4460 przez sabina
Replied by sabina on topic O:sposoby na suchą skórę
Ogórek + mleko + gliceryna ... ciekawa kombinacja, nie zetknęłam się z taką wcześniej. Trzeba będzie wypróbować.
A co do rozmarynu, to też warto robić sobie toniki z naparu z rozmarynu i lawendy na wzór starej słynnej larendogry. Prawdziwa larendogra była na spirytusie a to nie najlepsze na suchą skórę, nawet rozcieńczone wodą, ale napar ... dlaczego nie?

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #4463 przez audrey
Ja ostatnio zrobiłam sobie taki tonik do twarzy z octu jabłkowego i do niego wrzuciłam własnie rozmaryn, lawende, dorzuciłam jeszcze to co miałam w doniczkach; lisc miety, szałwii i cos tam jeszcze. Odstawiłam na kilka dni i teraz własnie nabiera mocy. Pózniej rozciencze go wodą.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena