× Pielęgnacja urody

blizna - jak przyciemnić, zatuszować?

• roberta
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 1 miesiąc temu #14857 przez roberta
Mam nie ładną bliznę po operacji tarczycy. :( Staram się przykrywać ją golfami ale nie zawsze da się je nosić. Wiem że całkiem nie da się jej pozbyć ale może dałoby się ją w jakiś sposób przyciemnić? :S Nie znacie sposobu na zmniejszenie jej widoczności? Słyszałam że białe plamy można przyciemnić smarując je wywarem z jakiegoś zioła. Może można tak i z blizną postąpić? :S Ale co to za zioła?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #14862 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:blizna - jak przyciemnić, zatuszować?
Obawiam się, że kompletnie zatuszować nie da się. Te ziółko na białe plamy to dziurawiec, trzeba smarować tylko białe miejsca a potem naświetlać. Ale czy pomoże na blizny? :S Pociesz się tylko, ze z czasem będą coraz mniej rzucać się w oczy.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #14881 przez sabina
Replied by sabina on topic O:blizna - jak przyciemnić, zatuszować?
Unikać powinnaś opalania, bo na tle ciemniejszej skóry blizna bardziej widoczna. Możesz też maskować ją podkładem koloryzującym. Ale najlepiej po prostu polubić. ;)

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #14890 przez atuiza
Replied by atuiza on topic O:blizna - jak przyciemnić, zatuszować?
A spytaj w aptece o maści na blizny. Wiem że jest Cepan albo Contractubex. Jedna jest droższa a druga tańsza. Spytaj Pani w aptece czy możesz jej używać i czy Ci któraś w ogóle pomoże,

• roberta
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 1 miesiąc temu #14896 przez roberta
Replied by roberta on topic O:blizna - jak przyciemnić, zatuszować?
Dzięki Atuiza, nie wpadłam na to że mogą być gotowe maści, jutro maszeruję do apteki. :)

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #14909 przez martyna
Replied by martyna on topic O:blizna - jak przyciemnić, zatuszować?
A nie wiesz Atuiza, czy te maści likwidują blizny czy tylko je maskują na czas gdy blizna jest nią posmarowana? Ja mam sporą bliznę powypadkową na udzie, normalnie mi nie przeszkadza ale trochę krępuję się w lecie jak trzeba wyjść na plażę czy na basen.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #14965 przez winka
Replied by winka on topic O:blizna - jak przyciemnić, zatuszować?
Maści nie tuszują a raczej mają zmniejszyć widoczność blizn, ale do końca tego śladu raczej się nie pozbędziesz.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena