× Pielęgnacja urody

okropne plamy po opalaniu

Więcej
14 lata 7 miesiąc temu #146 przez justyna
okropne plamy po opalaniu was created by justyna
Wykorzystałam słoneczny weekend na złapanie trochę słońca i masz ci babo placek. Na twarzy wyskoczyły mi okropne plamy, głównie na czole ale nie tylko. Czy jest na to jakiś sposób? Czy jak będę się więcej opalać to karnacja wyrówna się? Może to wina kremu, który stosowałam? Pomóżcie, bo wyglądam rzeczywiście okropnie. Na razie smaruję się ciemnym podkładem, który trochę tuszuje te plamy, ale nie do końca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 7 miesiąc temu #152 przez ewak
Replied by ewak on topic O:okropne plamy po opalaniu
No cóż, przeszarżowałaś ze słońcem. Teraz przyjdzie ci trochę pocierpieć, ale jest na twój problem jedno ziółko. Nazywa sie przywrotnik i właśnie zaczął kwitnąć. Jeśli wybierasz się za miasto, gdzieś gdzie są dosyć wilgotne łąki na pewno go spotkasz. Radzę ci zebrać ile się da i nasuszyć, bo kuracja trochę potrwa. Trzeba po prostu robić napar z przywrotnika i tym bnaparem przemywać twarz, używać go jako tonika itd. Na pewno pomoże i w ogóle poprawi ci cerę, ale to będzie wymagało odrobinę cierpliwości. Jednak naprawdę warto.

Więcej
14 lata 7 miesiąc temu #174 przez chuda
Replied by chuda on topic O:okropne plamy po opalaniu
Mnie też chyba przydałby się przywrotnik. Jutro wyjeżdżam na wieś i mogłabym nazbierać, ale jak go rozpoznać?

Więcej
14 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #180 przez ewak
Replied by ewak on topic O:okropne plamy po opalaniu
Zobacz zdjęcie przywrotnika . Warto go stosować nie tylko na plamy, bo działa regenerująco na skórę. a na plamy najlpeszy w mieszance z kwiatem kasztanowca i zielem przetacznika. Rzeczywiście działa.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #9093 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic O:okropne plamy po opalaniu
Ja wiosną wykopałam kilka kęp przywrotnika na łące i posadziłam w ogrodzie. Nie tylko wygląda atrakcyjnie, ale mam przez całe lato świeży surowiec na własne toniki.:) Polecam, dobrze rośnie w miejscu lekko zacienionym i raczej wilgotnym.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #9108 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:okropne plamy po opalaniu
Ja rowniez polecam przywrotnik. Stosuje sie nie tylko do przemywania skory przy plamach, ale rowniez wewnetrznie na poprawe trawienia, w niezytach i stabnach zapalnych zoladka, na biegunki i wzdecia. Ale samego nie mozna pic zbyt dlugo (tygodniami), bo ma duzo garbnikow, ktore utrudniaja wchlanianie mineralow. Ale w mieszankach juz mozna.

• sandra
  • Gość
  • Gość
11 lata 6 miesiąc temu #13453 przez sandra
Replied by sandra on topic O:okropne plamy po opalaniu
A słyszałyście o oleju rycynowym jako remedium na plamy? Gdzies czytałam, że pomaga, ale nie bardzo wiem jak stosować. Mnie wyskoczyły na policzkach takie plamy w czasie ciąży, potem jakby zmniejszyły się, ale po opalaniu nie tylko powróciły ale wyskoczyły nowe na czole. :( Spróbuję przywrotnika, mam nadzieję, że suszonego tez można używać, bo nie mam dostępu do świeżego. :S Ale może spróbować też smarować olejem rycynowym, tylko boję się, żeby nie przedobrzyć. :S

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena