× Pielęgnacja urody

jak wzmocnić paznokcie?

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #42073 przez emiliana
Replied by emiliana on topic jak wzmocnić paznokcie?
Ja mam oliwkę do paznokci w opakowaniu jak lakier z NeoNail. Wcieram ją w paznokcie jak tylko mam gołe bez lakieru. Tak często jak mi się przypomni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #42664 przez ICE_GIRL
Replied by ICE_GIRL on topic jak wzmocnić paznokcie?
Porady mojej babci, jak narazie zawsze sie sprawdzaja.
Kąpiel w olejkach.
Podgrzewaj 1/2 szklanki olejku do kąpieli z ½ szklanki wody w wysokiej temperaturze w mikrofalówce przez 30 sekund. Przelej miksturę do miseczki i zanurz w niej dłonie lub stopy na 10-15 minut by zmiękczyć naskórek lub nagniotki. PO 15 minutach wyjmijmy namoczoną część ciała i dokładnie wysuszmy. Użyj tarki do stóp, aby zetrzeć zrogowaciałości, a pilnikiem spiłuj ładnie paznokcie, nadając im pożądany kształt. Następnie wetrzyj krem nawilżający. Wcieraj go dopóki się całkowicie nie wchłonie.

Olej rycynowy.
Jeśli jako dziecko byłaś zmuszana do połykania olejku rycynowego, ale nienawidziłaś tego z całych sił, to może być dobra wiadomość dla Ciebie. Duża zawartość witaminy E w tym okropnie smakującym oleju doskonale wzmacnia kruche paznokcie i brzydkie, wystrzępione skórki.

Cytryna.
Rozpieszczaj swoje paznokcie bez udziału manikiurzystki. Do szklanki ciepłej wody dodaj sok z połowy cytryny i wymieszaj. Mocz paznokcie w tej miksturze przez 5 minut. Dokładnie wysusz. Usuń skórki. Wypoleruj paznokcie.

Majonez.
Żeby dodać swoim paznokciom trochę „energii”, zanurzaj je często w misce z majonezem. Trzymaj je w nim przez jakieś pięć minut. Następnie umyj dłonie lub stopy ciepłą wodą.

Ocet.
Ocet zmiękczy skórki. Namocz je więc octem za pomocą wacika, lub zanurz w nim dłonie. Mocz je przez 5 minut.
Lakier będzie się dłużej utrzymywał na paznokciu i lepiej na nim prezentował, jeśli przed malowaniem przetrzesz paznokcie octem. Użyj do tego płatków bawełnianych. Poczekaj, aż ocet wyschnie.

Ale ja nie mam cierpliwości do przygotowywania takich różnych rzeczy i zamawiam sobie gotowe oliwki do domu ze sklepu online semilac.pl/pl/20-preparaty-i-oliwki.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #42666 przez halina
Replied by halina on topic jak wzmocnić paznokcie?
I co robisz z tą oliwką? Chyba wcierasz tak jak olej rycynowy, więc co za różnica w robocie?

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu - 5 lata 11 miesiąc temu #43396 przez Klaudia_
Replied by Klaudia_ on topic jak wzmocnić paznokcie?
Zdrowie paznokci zależy głównie od diety. Sama widzę po sobie. Jak jem zdrowo, to mam twarde, mocne paznokcie. A jak jest gorszy czas i mniej uwagi zwracam na dietę, to są słabsze. Polecam np. kiełki, mają mnóstwo minerałów, zwłaszcza kiełki rzodkiewki. Z tego, co wiem, to też manicure japoński wzmacnia paznokcie. Tu można go zrobić fingerspa.pl/jak-wybrac-salon-paznokci-dla-wymagajacych/

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #43407 przez Gosia
Replied by Gosia on topic jak wzmocnić paznokcie?
Ice girl, domowe sposoby są super, zwłaszcza olej rycynowy i cytryna. Ja zawsze wykorzystuję wyciśniętą już cytrynę, żeby wetrzeć resztki soku w paznokcie. Olej arganowy też jest super.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #43479 przez celinawu
Replied by celinawu on topic jak wzmocnić paznokcie?
Ja nie mam nic przeciwko domowym sposobom, ale ciężko osiągnąć nimi jakiekolwiek efekty lub osiągnąć je w miarę szybko. Mi ostatnio wpadł w ręce żel regenerujący z em nail- Nail therapy- i widzę, że paznokcie mają się po nim lepiej. Sa twardsze i w końcu przestały się łamać.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #43485 przez ICE_GIRL
Replied by ICE_GIRL on topic jak wzmocnić paznokcie?

halina napisał: I co robisz z tą oliwką? Chyba wcierasz tak jak olej rycynowy, więc co za różnica w robocie?

Te gotowe oliwki nawilżą i odżywią skórę wokół paznokci. Nadaje skórkom blasku i zdrowego wyglądu. Aplikuje regularnie, by maksymalnie wzmocnić i uelastycznić otoczenie paznokci.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena