× Pielęgnacja urody

czy makijaż permanentny jest sztuczny?

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #9022 przez czarodziejka
Replied by czarodziejka on topic O:czy makijaż permanentny jest sztuczny?
i nigdy nie wiadomo czy ten wszczepiony barwnik nie spowoduje jakichś zmian np.nowotworowych w skórze ( to zawsze obcy element )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #9046 przez krainaczarów
Replied by krainaczarów on topic O:czy makijaż permanentny jest sztuczny?
Nie wiem czy do końca zdajecie sobie sprawę z tego czym jest makijaż permanentny. Przede wszystkim to NIE JEST TATUAŻ!!! Tego typu makijaż robi się na zasadzie wprowadzenia barwnika płytko, pod naskórek - tatuaż na ten przykład polega na wprowadzeniu barwników w głębsze warstwy skóry, dlatego nie jest usuwalny, a makijaż permanentny schodzi po 3-5 latach, zależy czy było się na poprawce czy nie.Istnieje tez coś takiego jak makijaż trwały i taki robi się podobnie do tatuażu, więc może o taki wam chodziło. Barwniki do makijażu permanentnego są badan dermatologicznie, są pochodzenia naturalnego i nie sadze żeby powodowały nowotwory. Dla mnie taki makijaż to na pewno wygoda niesamowita - jak jest dobrze zrobiony, to w zasadzie wygląda bardzo naturalnie. Wszystko zależy oczywiście, gdzie się robi, myślę, że trina wybrała jedno z lepszych miejsc - tam na pewno zrobią profesjonalne coś takiego.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #9051 przez maja_78
Replied by maja_78 on topic O:czy makijaż permanentny jest sztuczny?
Plytko czy gleboko ... to jednak zawsze obca ingerencja w organizm i ja na to nie pisze sie. A ostatnio nawet,jak opalilam sie, to podobam sie sobie w ogole bez makijazu.:)

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #9063 przez jaaga
Replied by jaaga on topic O:czy makijaż permanentny jest sztuczny?
Ja tez w lecie nosze buzie au naturel i wszyscy mowia, ze dobrze mi z tym.;) ale oczywiscie to za sprawa swiezej opalenizny.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #9079 przez krainaczarów
Replied by krainaczarów on topic O:czy makijaż permanentny jest sztuczny?
Taki makijaż to kwestia gustu, jednym się podoba innym nie i to rozumiem. Nie każdemu musi się to podobać, ale jednak z tym, że jest to nie wiadomo jaka ingerencja w organizm zgodzić się nie mogę - taka już moja przekorna natura:)
A tak na marginesie, to gratuluje opalenizny, ja się niestety nie mam jak wyrwać na opalanie:/

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #9202 przez Kowalik
Replied by Kowalik on topic O:czy makijaż permanentny jest sztuczny?
No być może jest to ingerencja w organizm, w pewnym sensie robienie makijażu, depilacja i tak dalej też jest ingerencją w kobiecą naturę.
Henna też jest ingerencją i wiele wiele różnych czyności upiększających które wykonujemy na codzień i nawet się nie zastanawiamy nad ich działaniem.
Tak samo jak depilacja laserowa, a koniec końców wydaje się tańsza i wielka oszczędnośc czasu, który można przeznaczyć np. na medytacje i powrót do swojej duchowej natury, kobiety pierwotnej, która jeszcze na dodatek świetnie wyglada.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #9205 przez maja_78
Replied by maja_78 on topic O:czy makijaż permanentny jest sztuczny?
A Ty moze masz taki makijaz?

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena