× Pielęgnacja urody

naturalne wybielanie zębów

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #4655 przez jagna
Replied by jagna on topic O:naturalne wybielanie zębów
Zawsze używam miękkiej szczoteczki. A truskawki już nieciekawe, więc odstawiłam je i minęła wrażliwość na cukier. Przypadek?

Jagna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Kat.
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 2 miesiąc temu #4852 przez Kat.
Replied by Kat. on topic O:naturalne wybielanie zębów
Truskawki same w sobie nie są żadnym odkryciem [z tym, że wybielają - rozjaśniają]... Stosuje się też maseczki truskawkowe (np. widziałam coś takiego w Avonie i nawet kiedyś zamawiałam), żeby rozjaśnić troszku skórę twarzy - na przykład. Poza tym kwasy owocowe ogólnie są używane w tego typu rzeczach - do rozjaśniania itede... osobiście nie przepadam za truskawkami, jak tyle ile dają, a jakoś nigdy nie przyjrzałam się ich wpływowi na zęby... Hm. Ale tyle Was tu o tym pisze :) no nic - jak dla mnie to trzeba znać jakiś umiar, a przede wszystkim go stosować, a nie rzucać się jak na mięso. Zęby to zęby - trza uważać. Ale nie przejmowałabym się jakoś szczególnie tym, że prawdopodobnie w jakiś sposób niszczą je... truskawki, czy jakikolwiek inny owoc. Wolę np. już taki sposób, bo i tak KAŻDA pasta wpływa na zęby źle. Nie tyle, że czyszcząc je... Po prostu chemia, tak więc nie wierzę w żadne tego typu specjały wybielające... Tzn. tak, na kilka chwil, bo potem i tak jest to samo, albo i gorzej. Od czasu do czasu można se ,,zrobić" wybielanie truskawkami, ale tak dzień w dzień... Ja tam nie wiem.

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #4857 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:naturalne wybielanie zębów
U mnie wybielanie zębów truskawkami to produkt uboczny. Nie jem truskawek dlatego, że wybielają zęby, tylko dlatego, że za nimi przepadam, zwłaszcza na początku sezonu. I jako że jem ich naprawdę dużo, zauważyłam, że wybielaja zęby. To wybielanie utrzymuje się, póki są truskawki, potem oczywiście mija. No i mam obawy czy te kwasy owocowe z truskawek, przy takiej ich ilości nie niszczą szkliwa zębów. Ale i tak za rok będę je jadła jak opętana ... raz kozie śmnierć.:woohoo:

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #5025 przez Vicky
Replied by Vicky on topic O:naturalne wybielanie zębów
zuzaa napisał:

... otóż czytałam gdzieś, że zaraz po jedzeniu kwaśnych produktów nie powinno się myć zębów, bo kwas zmiękcza szkliwo i szczoteczka mogłaby je uszkodzić. Czy w związku z tym wybielaniem zębów truskawkami nie jest tak jak z sodą, tzn. czy one nie osłabiają szkliwa? :S Wiecie coś na ten temat?

ja też jadam dużo owoców i często myję zęby, ale tylko rano i wiczorem myję je normalną szczoteczką czyli "medium", w ciągu dnia myję je dodatkowo szczoteczką "soft". Ona ma inne zakończenia włosów i ma się wrażenie jakby myło się zęby gumową szczoteczką. Z pewnością nie niszczy tak szkliwa jak inne szczoteczki.

Więcej
13 lata 4 tygodni temu #5327 przez tallula
Replied by tallula on topic O:naturalne wybielanie zębów
wiem że białe ząbki to świetna sprawa ale uważam że skoro nie mam kasy żeby porządnie i na dłużej zrobić to u dentysty to lepiej nie ryzykować amatorskimi metodami i nie zrobić sobie tylko krzywdy

• Hanka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 4 tygodni temu #5338 przez Hanka
Replied by Hanka on topic O:naturalne wybielanie zębów
Kat. napisał:

... bo i tak KAŻDA pasta wpływa na zęby źle. Nie tyle, że czyszcząc je... Po prostu chemia, tak więc nie wierzę w żadne tego typu specjały wybielające...

Jestem tego samego zdania. Kiedyś, kiedyś ... przed wiekami była ... kreda w proszku do czyszczenia zębów. Ciekawe czy ona też niszczyła zęby.:unsure:

Więcej
13 lata 4 tygodni temu #5347 przez kinga
Replied by kinga on topic O:naturalne wybielanie zębów
Hmm .. kreda to też chemia .. i pewnie też stopniowo ścierała szkliwo.:unsure:

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena