× Pielęgnacja urody

białe plamy na paznokciach

• paulina
  • Gość
  • Gość
13 lata 1 tydzień temu #7178 przez paulina
Replied by paulina on topic O:białe plamy na paznokciach
U mnie też często pojawiają się białe plamki na paznokciach więc zajrzałam do diagnostyki orientu i tam wyczytałam, że prążki wzdłużne na paznokciu mogą świadczyć o chorobie układu pokarmowego, nerek lub wątroby. Ja takie prążki mam, ale nie zawsze i zawsze tylko na 1-2 palcach, trwa to kilka tygodni i samo przechodzi. Czy waszym zdaniem powinnam zrobić jakieś badania? Ale co mam powiedzieć lekarce: że mam prążki na paznokciach i dlatego chcę się zbadać? Wyśmieje mnie przecież.;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #7415 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:białe plamy na paznokciach
Jesli te objawy same przechodza to oznaczaloby, ze masz przejsciowe problemy z nerkami, czy ukladem pokarmowym. Zastanow sie czy nie zmieniach wtedy diety. A jesli masz to np. wiosna i jesienia to moze wskazywac na wrzody czy stany zapalne zoladka, bo one nasilaja sie wlasnie o tej porze roku. a nerki mozesz sama sprawdzic kupujac w aptece prosty test do badania moczu. jesli wykaze jakakolwiek nieprawidlowosc wtedy wal do lekarza.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #7472 przez disturbia
Replied by disturbia on topic O:białe plamy na paznokciach
ja od zawsze myślałam, że to brak wapnia jest odpowiedzialny za te plamy..ja po prostu biorę kompleksy witamin dzięki czemu już od dawna z tymi białymi plamami problemu nie miałam

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #7485 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:białe plamy na paznokciach
A ja w ogole nigdy nie mialam problemu z kwitnacymi paznokciami, bo zawsze odzywialam sie prawidlowo (i nie potrzebowalam suplementow).;)

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena