× Pielęgnacja urody

włosy bez połysku

Więcej
13 lata 2 tygodni temu #7069 przez jogorelka
Replied by jogorelka on topic O:włosy bez połysku
Z cytryną trzeba uważać, bo rozjaśnia włosy. Ale słyszałam też (oprócz płukania w deszczówce) o płukaniu w piwie rozcieńczonym z wodą. Jak działa? Nie wiem, nie sprawdzałam, ale czytałam że daje włosom połysk.
Z własnego doświadczenia proponuje taką odżywkę:
kilka kropel cytryny, olejku rycynowego i żółtko (najlepiej z domowego jaja). To trzymamy na zwilżonych włosach ok 30 min i spłukujemy. Naprawdę działa (także odżywia zniszczone włosy) tylko jest mały defekt, trzeba ją stosować 1-2 w tyg przez co najmniej pół roku

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• nina
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 2 tygodni temu #7080 przez nina
Replied by nina on topic O:włosy bez połysku
Najlepiej zadbać o właściwe odżywianie, wtedy niepotrzebne będą żadne maseczki.;)

Więcej
13 lata 2 tygodni temu #7089 przez jolka
Replied by jolka on topic O:włosy bez połysku
jogorelka napisał:

Ale słyszałam też (oprócz płukania w deszczówce) o płukaniu w piwie rozcieńczonym z wodą. Jak działa? Nie wiem, nie sprawdzałam, ale czytałam że daje włosom połysk.

Piwo działa nabłyszczająco i nawet chyba trochę pogrubia.:S Ale nie można przesadzić, bo włosy zrobią się ciężkie. Sama poeksperymentuj z ilością piwa w wodzie.

Więcej
12 lata 10 miesiąc temu #7862 przez dbam o wlosy
Replied by dbam o wlosy on topic O:włosy bez połysku
Nowa, fajna stronka w sieci dotycząca włosów i problemów jakie czasami ich dotyczą-www.dbamowlosy.com.pl. Studium przypadków, fajne porady i informacje o naprawdę dobrych, naturalnych produktach do ich pielęgnacji.Warto tam zajrzeć by śledzić np informacje o teście produktów niwelujących łupież, wypadanie czy przetłuszczanie się włosów.

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #8146 przez grażka
Replied by grażka on topic O:włosy bez połysku
sabina napisał:

Jeśli zalezy ci tylko na połysku to najlepiej płucz włosy w wodzie z dodatkiem octu lub soku z cytryny.:)

A ile tego octu trzeba wziąść? Ja na miskę wody (na oko 5 l) dałam szklankę octu i tak wszystko potem cuchnęło, że przed wyjściem z domu musialam głowę wsadzić podprysznic. Nawet nie zdąrzyłam zauwazyć, czy włosy błyszczały się. A może trzeba używać jakiegoś specjalnego octu?

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #8149 przez sabina
Replied by sabina on topic O:włosy bez połysku
Trochę przesadziłaś. Ja daję 2-3 łyżki na tę ilość wody. I używam jabłkowego, jest lepszy i tak nie śmierdzi.:)

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #8162 przez martyna
Replied by martyna on topic O:włosy bez połysku
Jak ocet ci śmierdzi to spróbuj cytryny, da ten sam efekt.;)

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena