× Pielęgnacja urody

zaskórniki - domowe metody

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4404 przez kinga
zaskórniki - domowe metody was created by kinga
Ja mam raczej suchą skórę i nie pamiętam, żebym kiedykolwiek miała problemy z wagrami czy zaskórnikami. Ale u mojej 12letniej córki zaczęły pojawiać się pierwsze zaskórniki na nosie i, ku mojemu przerażeniu, ona zaczęła je sama wyciskać i już dochodzi do stanów zapalnych.:( Nie chcę dziecka ciągać po kosmetyczkach, może znacie jakieś wypróbowane domowe sposoby na taką dolegliwość?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4411 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:zaskórniki - domowe metody
Kup jej bratek do picia, a na buzię maseczki z drożdży. No i nie powinna wyciskać, ale jak tu jej to wytłumaczyć. :S

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4504 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:zaskórniki - domowe metody
naucz ją robić parówki z ziołami ... powinny otworzyć pory i spulchnić skórę a wtedy można będzie lekko pomóc opróżnić dojrzałe zaskórniki, ale tego córka sama nie powinna robić, tylko pod twoim nadzorem

• dorota
  • Gość
  • Gość
13 lata 3 tygodni temu #5385 przez dorota
Replied by dorota on topic O:zaskórniki - domowe metody
Tylko nie wyciskać samemu! To naprawdę może źle się skończyć! Znam przypadek gdy skończyło się to sepsą i - niestety - dziewczyna zmarła. Więc przede wszystkim NIE WYCISKAĆ!

• paola_87
  • Gość
  • Gość
12 lata 8 miesiąc temu #6954 przez paola_87
Replied by paola_87 on topic O:zaskórniki - domowe metody
Mozna samemu, ale trzeba najpierw otworzyc pory (np. parowka), umyc dokladnie rece i dodatkowo np. przez platek kosmetyczny albo gaze LEKKO uciskac skore naokolo wagra. Chodzi o to, zeby nic nie wcisnac tylko sprowokowac skore do oczyszczenia sie z wagra. Jesli nie chce wyjsc tzn ze do tego nie dojrzal i trzeba dac spokoj.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #8269 przez martyna
Replied by martyna on topic O:zaskórniki - domowe metody
A słyszałyście o metodzie rozprawiania się z zaskórnikami przez masaż olejkiem rycynowym wymieszanym z oliwą? Podobno może zdziałać cuda, ale nie próbowałam i jakoś wydaje mi się to nieprawdopodobne. :huh: Próbowałyście?

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #8288 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:zaskórniki - domowe metody
Chyba żartujesz? Kto ci coś takiego mówił?

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena