× Pielęgnacja urody

co na wzmocnienie paznokci?

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #898 przez norcia
Replied by norcia on topic O:co na wzmocnienie paznokci?
Możesz wetrzeć w paznokcie czosnek a zaraz potem np. rozgniecioną natkę pietruszki, która usunie zapach czosnku a i pewnie sama dodatkowo pomoże.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• tamizka
  • Gość
  • Gość
14 lata 1 miesiąc temu #922 przez tamizka
Replied by tamizka on topic O:co na wzmocnienie paznokci?
A kosmetyki naturalne? Próbowałyście? Ja odkryłam "naturę" kilka miesięcy temu i przeszłam na naturalne kosmetyki z korzyścią dla siebie i rodziny. Jest dobry preparat do paznokci firmy logona
http://www.ekokrem.pl/go/_info/?user_id=64&lang=pl
Bez szkodliwych składników, konserwantów itd.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #924 przez norcia
tamizka napisał:

Bez szkodliwych składników, konserwantów itd.

A gdzie natura? Poza wodą nie znalazłam w składzie nic naturalnego, sama chemia:( .

• tamizka
  • Gość
  • Gość
14 lata 1 miesiąc temu #928 przez tamizka
no właśnie sama natura: minerał soli, cytrynian sodu (organiczny związek chemiczny, sól kwasu cytrynowego), emulgator, wyciąg z kory mirry - subst. odżywiająca, gliceryna - utrzymuje wilgoć, guma ksantanowa - żelująca, mleczan sodu - czynnik nawilżający, otrzymywany z pszenicy w drodze fermentacji,kwas propionowy zw. organiczny(występuje w mleku i jest wytwarzany w przew. pokarmowym zwierząt), olejki eteryczne. to jest w składzie. substancje naturalne, nieszkodliwe. poczytaj, co jest niebezpieczne (parabeny, sls itd). a tak na marginesie - woda to też zw.chemiczny. :)

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #931 przez norcia
tamizka napisał:

no właśnie sama natura: minerał soli, cytrynian sodu (organiczny związek chemiczny, sól kwasu cytrynowego), emulgator, wyciąg z kory mirry - subst. odżywiająca, gliceryna - utrzymuje wilgoć, guma ksantanowa - żelująca, mleczan sodu - czynnik nawilżający, otrzymywany z pszenicy w drodze fermentacji,kwas propionowy zw. organiczny(występuje w mleku i jest wytwarzany w przew. pokarmowym zwierząt), olejki eteryczne. to jest w składzie. substancje naturalne, nieszkodliwe. poczytaj, co jest niebezpieczne (parabeny, sls itd). a tak na marginesie - woda to też zw.chemiczny. :)

Zgadza się, wszystko co jemy (węglowodany, białko, przeciwutleniacze ...) to związki chemiczne. Ale mówiąc potocznie "chemia" nie o taką chemię nam chodzi. Zgadzam się, że te wszystkie składniki w twoim kremie są prawdopodobnie nieszkodliwe, ale w większości to środki pomocnicze, utrzymujące krem we właściwej postaci i konserwujące go. A co z tego działa na paznokcie?
A na marginesie, ile to twoje cudo kosztuje?

• tamizka
  • Gość
  • Gość
14 lata 1 miesiąc temu #934 przez tamizka
moja odpowiedź w tym wątku jest alternatywą dla moczenia w oliwie i czosnkowania - bo w nagłówku forum przeczytałam: "cyberbaba; portal dla kobiet zabieganych i ceniących naturę". myślałam, że trafiłam w punkt - lubią tu rzeczy naturalne i nie mają czasu (jak ja). no i nie było napisane, że propozycja ma się zmieścić w jakimś przedziale cenowym;)

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #935 przez norcia
Niepotrzebnie się denerwujesz. O cenę pytałam ze zwykłej babskiej ciekawości. Zawsze pytam i nie lubię wydawać pieniędzy nawet na najpiękniejsze opakowanie. Zawsze przed kupnem dokładnie studiuję etykiety, żeby wiedzieć co kupuję.
Zabiegana też jestem i to baardzo. Mimo to, wolę swoje całkowicie naturalne kosmetyki. Ręce moczę w oliwie jak zdarza mi się oglądać TV (rzadko), warzywka na buźkę kładę, gdy robię sobie relaksującą kąpiel po stresującym dniu itd. Na pewno można łączyć zabieganie z naturą.
Twojego kosmetyku prawdopodobnie nie kupię, bo zawsze mam pod ręką swoje "kosmetyki", ale może przekonasz do niego inne użytkowniczki tego forum, podając wszystkie argumenty "za". Okaże się prawdopodobnie, że to dobra alternatywa dla popularnych kosmetyków ze "złą" chemią.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena