× Pielęgnacja urody

depilacja

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4331 przez halina
Replied by halina on topic O:depilacja
Laserowa depilacja, nawet wykonana profesjonalnie u kosmetyczki, to nie taka szybka sprawa. Aby usunąć definitywnie wszystkie włosy trzeba poddać się kilku zabiegom (3-5) w odstępach czasu wystarczających na odrośnięcie włosa, bo włos musi być w odpowiedniej fazie wzrostu. Czyli również przed rozpoczęciem takiej depilacji nie wolno usuwać włosów czy to woskiem czy kremem.:( A więc jest to metoda do wykonania w zimie a nie teraz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4341 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O:depilacja
niechciane włoski zawsze były moją zmorą bo jestem brunetką ale ostatnio robiłam rózne badania i okazało się że mam wysoki poziom testosteronu:S i chyba czeka mnie oprócz depilacji jeszcze kuracja hormonalna

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4347 przez anka
Replied by anka on topic O:depilacja
Jaka kuracja jest przewidziana w takim przypadku, więcej estrogenów dla zrównoważenia testosteronu? U mnie kiedyś stwierdzono nadczynność tarczycy i lekarka przepisała mi jakieś leki dla zmniejszenia produkcji tyroksyny i mówiła, że będę musiała brac je do końca życia.:( Potem musiałam zmienić przychodnię i nowa lekarka powiedziała, że te leki są u mnie niepotrzebne.:ohmy: Nie brałamu już ich i miałam chyba 2 badania kontrolne ale były w normie. Trzeba chyba samemu skończyć medycyne, żeby w tym się połapać.:laugh:

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #6014 przez papilotek
Replied by papilotek on topic O:depilacja
Dotychczas używałam wosku do depilacji (w domu), ale mam problem z wrastającymi woskami, więc chcę teraz spóbować z depilatorem. Raz spróbowałam u koleżanki i było ok, tzn. nie jakoś bardzo bolesne:) i zaczęłam szukać jakiegoś dla mnie. Oczywiście dobre depilatory kosztują:) myślę o braunie i znalazłam sobie BRAUN'a 7280 Silk-epil Xpressive na magicznaplaneta.pl w dość sensownej cenie. Co myślicie? ktoś używa depilatora? pozdrawiam!

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #6037 przez asiulandia
Ostatnio czytałam o metodzie cukrowej. Robi się masę z cukru, soku z cytryny i miodu. Podobno tą metodę stosują od wieków kobiety ze wschodu.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #6042 przez sabina
Replied by sabina on topic O:depilacja
A próbowałaś tej metody? masa powinna być chyba taka, żeby potem zastygła i wtedy zrywa się ją, czy tak? Ale czy z miodem cukier zastygnie na tyle, żeby wyrwać włosy? Jeśli tak, to byłaby rewelacyjna metoda, 2 w 1, bo przy okazji maseczka na skórę.:lol:

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #6051 przez asiulandia
Mam zamiar spróbować w sobotę, pochwalę się efektami. A gotową pastę mozna kupić na allegro, ale ja najpierw zrobię sama, zobaczymy co z tego wyjdzie:P

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena