× Pielęgnacja urody

domowe sposoby na piegi

• paulina
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 7 miesiąc temu #3556 przez paulina
Replied by paulina on topic O:domowe sposoby na piegi
Ale ja nie muszę się odmładzać, dopiero skończyłam 15 lat :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 7 miesiąc temu #3560 przez Weronika_aaa
Replied by Weronika_aaa on topic O:domowe sposoby na piegi
jolu tak jak pisalam powyzej piegi biora sie od tego ze to sa przebarwienia z nadmiernym gromadzeniem sie barwnika grupowo w naskorku .
Zauwaz ze nos jest wystawiony bardziej na slonce... stad piegi ... najlepiej przed wyjsciem na takie slonce ... smarowac buzie kremem z filtrami odpowiednimi dla swojego typu skory

Więcej
13 lata 7 miesiąc temu #3573 przez jolka
Replied by jolka on topic O:domowe sposoby na piegi
Tak wiem i zawsze stosuję krem z filtrem na dzień. Ale pewnie filtr za słaby albo słońce za silne, bo piegi wyskoczyły. Tyle, że nie przeszkadzają mi, nawet podobno pasują do mnie :woohoo:

• .milaaa
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 7 miesiąc temu #3594 przez .milaaa
Replied by .milaaa on topic O:domowe sposoby na piegi
Ja też mam problem z piegami ale mi one nie wyskakują od słońca poprostu są i mnie wkurzają. Nie jest ich dużo kilka na policzkach ale w połączeniu z moją naczynkową cerą z przebarwieniami wyglądają okropnie.. są w aptekach kremy na piegi ponoć dobre można kupić je nawet do 20 zł ale istnieją też droższe kremy! Można robić maseczki domowe ale trzeba być cierpliwym! przeczytałam o jednej maseczce z zwykłych rzeczy które powinnaś mieć w domu:

Maska wybielająca do piegów
3 łyżki mąki ziemniaczanej zmieszać z 1 łyżką soku z cytryny i 1 łyżką maślanki. Nałożyć na twarz , a gdy maska zaschnie zmyć ją letnią wodą i użyć toniku.

Nie wiem czy działa ale raczej spróbuję ją zrobić;]] Tylko jeszcze nie wiem kiedy .. jak wypróbuję to napiszę ;]

• .milaaa
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 7 miesiąc temu #3596 przez .milaaa
Maseczka z ogórka (stara jak świat)

* Ogórek cały ze skórką pokrojony w plasterki układamy na twarzy, pozostawiamy na 10 - 15 minut. Jeżeli zamierzamy maseczkę położyc na dekolcie ogórek możemy zetrzeć na tarce, uzyskamy silniejsze działanie maseczki (na twarzy plasterki sprawdzają się lepiej, maseczka nie spływa)
* Zmywamy maseczkę wodą.

Maseczka przeznaczona do skóry tłustej, ma działanie nawilżające i wybielające.

Chyba jednak to jest lepsze ;]

• .milaaa
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 7 miesiąc temu #3597 przez .milaaa
Maseczka z ogórka działa dobrze pod względem nawilżającym. Skóra po niej nie błyszczy się, jest miękka w dotyku. Maseczka także wybiela ale nie piegi. Miałam lekko czerwone policzki a teraz nie mam i wyróżniły mi się piegi i naczynka .;/

Więcej
13 lata 7 miesiąc temu #3601 przez sabina
Replied by sabina on topic O:domowe sposoby na piegi
To w Twoim przypadku lepsze byłoby chyba przyciemnianie cery a nie rozjaśnianie np. maseczką z marchewki :S

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena