× Pielęgnacja urody

przetłuszczające się włosy

• Beata
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 8 miesiąc temu #2462 przez Beata
przetłuszczające się włosy was created by Beata
Było tutaj o suchych i wypadajacych włosach. Mnie nie wypadają ale strasznie przetłuszczają się. Muszę je myc praktycznie codziennie, jeśli nie umyję to wyglądają jakbym wylała na głowe butelkę oleju :( . Macie na to jakieś rady?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2464 przez kinga
Replied by kinga on topic O:przetłuszczające się włosy
Też kiedyś miałam bardzo przetłuszczające się włosy. I im częściej je myłam tym szybciej przetłuszczały się. Doszło do tego, że po rannym myciu wieczorem już miałam tłuste strąki. Fryzjerka poradziła mi, żeby stopniowo zmniejszać częstotliwość mycia. Zaczęłam od mycia jednego dnia, a następnego zdejmowania tłuszczu suchym szamponem. I stopniowo, powoli doszłam do aktualnej normy czyli myję co 4-5 dni i już specjalnie nie przetłuszczają mi się.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2472 przez milena
Replied by milena on topic O:przetłuszczające się włosy
i nie szczotkuj za dużo, bo to pobudza wydzielanie łoju

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2478 przez jolka
Replied by jolka on topic O:przetłuszczające się włosy
Chodź jak najczęściej z gołą głową (oczywiście w granicach rozsądku), unikaj suszarek (jak musisz koniecznie to na niższej temperaturze i trzymaj suszarkę jak najdalej od głowy), myj głowę w niezbyt gorącej wodzie. U fryzjera zazwyczaj i woda i suszarka są za gorące. Jeśli u fryzjera nie czujesz, że są dla ciebie za gorące tzn że w domu też używasz za gorącej i wody i suszarki.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2508 przez olga
Replied by olga on topic O:przetłuszczające się włosy
Nieocenione są zioła takie jak pokrzywa i skrzyp. Do stosowania wewnątrz w formie naparów (a skrzyp jako odwar) lub ewentualnie tabletek i na zewnątrz czyli do mycia i płukania włosów. Pomogą i na przetłuszczające się włosy i na wypadające.

• hanka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 7 miesiąc temu #2782 przez hanka
Replied by hanka on topic O:przetłuszczające się włosy
Czytalam kiedys, ze brak ktorejs z witamin tez powoduje przetluszczanie sie wlosow ale teraz nie moge sobie przypomniec ktorej. Pogugluj troche to znajdziesz.

Więcej
13 lata 7 miesiąc temu #2963 przez anka
Replied by anka on topic O:przetłuszczające się włosy
Jeśli włosy naprawdę szybko przetłuszczają się to może warto odwiedzić dermatologa?
A niezależnie od dermatologa dobrze jest myć takie włosy specjalnymi szamponami, które regulują wydzielanie sebum, a jednocześnie działają antybakteryjnie, na przykład szamponami z dodatkiem dziegciu, biosiarki, wyciągu z czarnej rzepy lub pokrzywy. Zaleca się używać tych szamponów co drugie mycie, a w między nimi myć głowę bardzo delikatnym szamponem.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena