× Pielęgnacja urody

Kremy z filtrem przeciwsłonecznym

Więcej
6 miesiąc 1 tydzień temu #52698 przez kasiula
Kremy z filtrem przeciwsłonecznym was created by kasiula
Czy o tej porze roku stosujecie kremy z filtrem? Czytałam że trzeba się nimi smarować nawet zimą i w pochmurny dzień. Ale z drugiej strony podobno te filtry mają także negatywny wpływ na zdrowie. I jest coraz więcej kremów 24h więc bez żadnych filtrów. Co o tym sądzicie? I jakie filtry stosujecie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 miesiąc 1 tydzień temu #52703 przez matylda
Replied by matylda on topic Kremy z filtrem przeciwsłonecznym
Ja tylko w lecie na dzień używam kremu z filtrem na ogół 15, a czasem 10, jak się trafi. Teraz to jak wychodzę z roboty to jadę od razu do domu, obiad itd i już wieczór więc krem z filtrem nie ma sensu. No może na weekend by się przydał ale nie będę przecież trzymać osobnego kremu do pracy i na weekend. Ale w czasie letniego urlopu to filtr już koniecznie i to 15.

Więcej
6 miesiąc 1 tydzień temu #52710 przez kasiula
Replied by kasiula on topic Kremy z filtrem przeciwsłonecznym
No właśnie, ja podobnie ale czytałam, że nawet 15 to za mało i minimum to 30 i trzeba stosować nawet w pochmurne dni bo promienie odpowiedzialne za raka i fotostarzenie skóry przenikają przez chmury i nawet przez szybę. ;)

Więcej
6 miesiąc 1 tydzień temu #52715 przez Susanah
Replied by Susanah on topic Kremy z filtrem przeciwsłonecznym
Kasiu, współczesne filtry nie są takie szkodliwe. W mojej rodzinie często zdarzają się czerniaki i dlatego dermatolog zaleciła mi na dzień kremy z SPF 50, nawet w zimie. Ale praktycznie w zimie w mieście stosuję Nivea z filtrem 30, bo taki jest w Rossmannie, gdzie kupuję kosmetyki. Ale przed majowym weekendem chyba wybiorę się do apteki po 50, bo ma być pełne słońce a weekend zamierzam spędzać aktywnie na łonie przyrody.

Więcej
6 miesiąc 1 tydzień temu #52720 przez matylda
Ja gdybym miała genetyczne skłonności do raka skóry to też pewnie używałabym wysokich filtrów ale nie słyszałam o czerniaku w rodzinie.

Więcej
6 miesiąc 4 dni temu #52752 przez Susanah
Replied by Susanah on topic Kremy z filtrem przeciwsłonecznym

matylda napisał: Ja gdybym miała genetyczne skłonności do raka skóry to też pewnie używałabym wysokich filtrów ale nie słyszałam o czerniaku w rodzinie.

Ktoś musi być pierwszy, oby to Ciebie nie spotkało. Ja stosowałabym filtry nawet bez skłonności do raka, tak na wszelki wypadek. A przy okazji ochronisz skórę przed fotostarzeniem.

Więcej
6 miesiąc 1 dzień temu #52774 przez matylda
Niby masz rację, ale ja mało przebywam na słońcu, jeśli już to z rana lub popołudniu.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena