× Pielęgnacja urody

wypadające włosy

• Halina
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 3 miesiąc temu #2353 przez Halina
wypadające włosy was created by Halina
Od miesiąca strasznie wypadają mi włosy. Włosy mam dosyć długie. Czy muszę je skrócić, bo są słabe? A może brak mi jakichś witamin czy mikroelementów? A może to wina nadchodzącej zimy? Ale w poprzednich latach o tej porze tak nie było. Poradźcie coś, bo niedługo będę całkiem łysa.:( :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #2358 przez jagna
Replied by jagna on topic wypadające włosy
Jeśli rzeczywiście włosy bardzo mocno wypadają to idź do lekarza i zrób badania. Nie ma powodu, żeby przed zimą włosy wypadały, zwłaszcza że powinny być po jesieni dobrze odżywione. A swoją drogą możesz spróbować brać przez jakiś czas wyciąg ze skrzypu z witaminami (Skrzypowita czy coś podobnego, w aptece ci doradzą), wzmacnia cebulki włosowe.

Jagna

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #2363 przez anka
Replied by anka on topic wypadające włosy
A może spróbujesz kuracji stosowanej ponoć przez Violettę Villas:
Składniki: 1 cebula, 1 cytryna, żółtko jajka, i mniej więcej w równych proporcjach oliwa z oliwek i nafta. Cebulę zmiksować, cytrynę wycisnąć i wszystko wymieszać na papkę, wmasować we włosy, przykryć foliowym czepkiem i ręcznikiem, pozostawić na 20 - 30 min. i zmyć. Stosować raz na tydzień.
The following user(s) said Thank You: dixiebors

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #2369 przez karolina
Replied by karolina on topic wypadające włosy
A może przechodziłaś ostatnio jakieś stresy? Często stres jest przyczyną wypadania włosów. Albo jakaś choroba wyniszczająca, nie chorowałaś?

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #2374 przez justyna
Replied by justyna on topic wypadające włosy
Halina napisał:

Od miesiąca strasznie wypadają mi włosy. Włosy mam dosyć długie. Czy muszę je skrócić, bo są słabe? ...

Ja bym podcięła. Dobrze byłoby też przez jakiś czas masować skórę głowy np. odwarem ze skrzypu. Ale jeśli to wypadanie zaczęło się nagle miesiąc temu to musi tego być przyczyna i powinnaś zastanowić się co takiego mogło się stać jakieś 1-3 miesiące temu, co spowodowało masowe obumarcie cebulek.
The following user(s) said Thank You: dixiebors

• Halina
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #2381 przez Halina
Replied by Halina on topic wypadające włosy
Dziękuję za wszystkie rady, po kolei będę je sprawdzać. Nie choruję, a przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo, ale w październiku urodziłam dziecko. Czy wypadanie włosów może mieć jakiś związek z porodem?:unsure:

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #2388 przez karolina
Replied by karolina on topic wypadające włosy
No i to wszystko wyjaśnia. Nie musisz więcej szukać i martwić się. Samo wkrótce przejdzie i włosy odrosną. Sama przez to przechodziłam. Jeśli masz długie włosy to radzę ci zafundować sobie krótką fryzurkę, bo długie, cienkie i może jeszcze rozdwajające się włosy smętnie wyglądają.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena