× Pielęgnacja urody

Tabletki wpomagające opalanie

• katarynka
  • katarynka Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Le­piej wal­czyć za coś, niż żyć bez celu
Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #35853 przez katarynka
Tabletki wpomagające opalanie was created by katarynka
Hej,
Co sądzicie o modnych ostatnio suplementach diety wspomagających opalanie? Ja mam z opalaniem straszny problem - mam najdziwniejszą skórę świata :D
Wcale mnie nie chce łapać słońce, wyglądam jakbym wyszła z worka z mąką, mimo, ze co weekend korzystam z pogody i wykładam się na słońcu nad wodą. Używam filtra 20, więc to nie jest tak, że smaruję się blokerem i dziwię, że jestem biała. Wszyscy teraz chodzą pięknie opaleni, a ja straszę bielą :/
Kuzynka mi ostatnio poradziła, żebym zaczęła szybko łykać jakieś suplementy z beta karotenem itp. Ona stosuje, ale nie pamiętała nazwy jak ze mną rozmawiała :D
Macie jakieś godne polecenia?

Pot­rze­ba dwóch lat, aby nau­czyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nau­czyć się milczeć

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #35863 przez chlebus
Replied by chlebus on topic Tabletki wpomagające opalanie
Zamiast suplementów polecam marchewkę. Świetna jest młoda o tej porze, i na surówkę i do pogryzania i na soki. I poza beta karotenem dostarczysz skórze(i nie tylko skórze) wiele innych cennych składników. Ja kiedyś tak kurowałam się marchewką, że po niej bez opalania byłam opalona. :laugh:

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #35866 przez halina
Replied by halina on topic Tabletki wpomagające opalanie
Ja również polecam marchewkę, zwłaszcza soczek marchewkowo-jabłkowy. Pycha, mogłabym pić litrami. I tanio wyjdzie, i nie można przedawkować witamin. :)

• katarynka
  • katarynka Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #35872 przez katarynka
Replied by katarynka on topic Tabletki wpomagające opalanie
Właśnie ostatnio się "marchewkuję" też :D Ale chyba w moim przypadku musiałabym jeść 5kg dziennie :D hahah
Czytałam wczoraj o stresie oksydacyjnym po opalaniu. Ma koszmarne skutki dla zdrowia, może powodować nawet raka i miażdżycę. A ja zawsze myślałam, że najwyżej mi się szybciej skóra zestarzeje. Okazuje się, że można się tego nabawić nie tylko przez wystawianie się na słońce, ale i nawet przez jedzenie wędzonych produktów (aż mi się słabo zrobiło, bo pochłaniam niesamowite ilości wędzonego sera, inny może dla mnie nie istnieć).
Dieta dietą, marchewki marchewkami, ale chyba jednak sobie dodatkowo zafunduję jakiś suplement. Teraz naprawdę nie mam pewności czy warzywa, które kupuję są faktycznie zdrowe. Wszędzie chemia, wszystko modyfikowane genetycznie i pryskane nawozami sztucznymi. Wygląda na to, że żyjemy w czasach, gdzie prędzej dobre witaminy dostaniemy w tabletkach w aptece niż w warzywach na bazarku :/

Pot­rze­ba dwóch lat, aby nau­czyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nau­czyć się milczeć

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #35873 przez chlebus
Replied by chlebus on topic Tabletki wpomagające opalanie
Oj tu się chyba mylisz i lepsze nawet pryskane warzywa i owoce niż suplementy. A o tej porze, gdy warzywniaki aż uginają się od wszelkiego dobra, grzechem byłoby posilanie się suplementami. Te zostaw ewentualnie na zime albo dopiero na przedwiośnie.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #35876 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic Tabletki wpomagające opalanie
A w ogóle to chyba za późno w tym roku na wspomaganie opalania tabletkami, bo te suplementy trzeba wcześniej brać a lato zaraz się skończy. I też jestem za marchewką zamiast suplementów z beta karotenem. Karoten, tak jak wszystkie inne witaminy jest znacznie lepiej przyswajalny z pożywienia niż z tabletek. Tak więc nie masz co porównywać ilościowego składu w marchewce i suplemencie.

• katarynka
  • katarynka Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #35884 przez katarynka
Replied by katarynka on topic Tabletki wpomagające opalanie
Lato się kończy, a mi się zaczyna urlop w krainie wiecznego lata :D Więc chcę się podszykować, żeby nie było szoku jak się wyłonię na plaży :D

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena