× Pielęgnacja urody

Zabiegi odmładzające

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #27202 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic Zabiegi odmładzające
Volare, ja mieszkam prawie na wsi i mam dużo kontaktów z miejscowymi i nie zauważam, by to na wsi kobiety były bardziej zniewolone. Tu jest podział obowiązków. Kobiety rzeczywiście nie dbają o siebie ale przede wszystkim dlatego, że nie mają czasu a i charakter ich pracy tego nie ułatwia. Ale kobiety mają swoje do powiedzenia i bez nich facet niewiele zdziała. Oczywiście bywają wyjątki, ale generalnie z kobietą, choć niezadbaną, facet na roli liczy się.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #27203 przez volare
Replied by volare on topic Zabiegi odmładzające
Zuzanna, ja nie stawiam pod kreską wszystkich kobiet mieszkających na wsi ale ten przypadek o którym pisałam jest właśnie ze wsi.
Wiem, że na wsi kobiety już inaczej do tego podchodzą, jeśli któraś decyduje się na pracę w gospodarstwie to jej wybór ale są i takie, które nie chcą takiego życia.
Facet mający gospodarstwo na pewno będzie chciał żonę, która nie będzie za często zaglądać do lusterka :cheer:
Raczej wybierze taką, która zajmie się jego świnkami i krówkami.
Ja też pochodzę ze wsi ale nigdy nie chciałabym pracować na roli i nie mieć ani chwili dla siebie.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #27206 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic Zabiegi odmładzające

Zuzanna napisał: Volare, ja mieszkam prawie na wsi i mam dużo kontaktów z miejscowymi i nie zauważam, by to na wsi kobiety były bardziej zniewolone. Tu jest podział obowiązków. Kobiety rzeczywiście nie dbają o siebie ale przede wszystkim dlatego, że nie mają czasu a i charakter ich pracy tego nie ułatwia. Ale kobiety mają swoje do powiedzenia i bez nich facet niewiele zdziała. Oczywiście bywają wyjątki, ale generalnie z kobietą, choć niezadbaną, facet na roli liczy się.

Zuzanna, pozwol ze Cie obejme wirtualnie :)

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #27207 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic Zabiegi odmładzające
Różnie to bywa z kobietami na gospodarstwie. W sąsiedstwie mojej babci wróciła na wieś zadbana kobieta z miasta, która odziedziczyła gospodarstwo po rodzicach. Ale nie za bardzo jej szło gospodarzenie, bo i doświadczenia żadnego i bała się zniszczyć wypielęgnowane ręce. Więc mój wuj postanowił ją wydać za swojego znajomego, artystę z miasta, który właśnie się rozwiódł, była żona wyrzuciła go na bruk i nie miał gdzie sie podziać. Nistety związek szybko się rozpadł, bo oboje oczekiwali tego samego od partnera, czyli, że bedzie harować jak wół, bym ja mógł/mogła odpoczywac i chuchać na wypielęgnowane ręce. ;)

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #27209 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic Zabiegi odmładzające

katarzyna napisał:
bym ja mógł/mogła odpoczywac i chuchać na wypielęgnowane ręce. ;)

Dobre :laugh:

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #27210 przez volare
Replied by volare on topic Zabiegi odmładzające

katarzyna napisał: Różnie to bywa z kobietami na gospodarstwie. W sąsiedstwie mojej babci wróciła na wieś zadbana kobieta z miasta, która odziedziczyła gospodarstwo po rodzicach. Ale nie za bardzo jej szło gospodarzenie, bo i doświadczenia żadnego i bała się zniszczyć wypielęgnowane ręce. Więc mój wuj postanowił ją wydać za swojego znajomego, artystę z miasta, który właśnie się rozwiódł, była żona wyrzuciła go na bruk i nie miał gdzie sie podziać. Nistety związek szybko się rozpadł, bo oboje oczekiwali tego samego od partnera, czyli, że bedzie harować jak wół, bym ja mógł/mogła odpoczywac i chuchać na wypielęgnowane ręce. ;)

No cóż, w takim wypadku ta pani nie powinna wracać na wieś żeby zajmować się gospodarką tylko pozostać w mieście i wykonywać pracę, która nie zniszczy jej rączek.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #27211 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic Zabiegi odmładzające
No tak, tylko ona poczuła się nagle szlachcianką. A że gospodarstwo nie było małe to małżonek też poczuł się panem na włościach. Tylko nie było komu pracować, bo nie było parobków. ;)

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena