× Pielęgnacja urody

Sucha skóra i olejki eteryczne

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #24888 przez Wega
Replied by Wega on topic Sucha skóra i olejki eteryczne
Nie wiem czy któryś ma szczególne właściwości nawilżające. Ja też mam raczej suchą skórę i używam tych ww. Mają właściwości odżywcze więc moim zdaniem nadają się do suchej skóry. A olejku z drzewa herbacianego używam do oczyszczania, bo ma właściwości dezynfekujące. I myslę, że z tego właśnie powodu nadaje się do cery z wypryskami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #25177 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Sucha skóra i olejki eteryczne
Z tego co ja się orientuję to arganowy nie jest olejek eteryczny tylko olej, tak jak np. jajoba. I ma podobno właściwości nawilżające czy precyzyjniej zatrzymujące wodę w skórze.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #25187 przez dominika
Replied by dominika on topic Sucha skóra i olejki eteryczne
czyli w takim razie można go dodawać do produktow pielęgnujących, np do kremu czy balsamu?

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #25197 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Sucha skóra i olejki eteryczne
dokładnie tak, zwłaszcza do balsamów do ciała i kremów do rąk.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #25254 przez Susanah
Replied by Susanah on topic Sucha skóra i olejki eteryczne
W moim przypadku lepszy jest olej jojoba niż arganowy. No ale rozumiem, że to kwestia osobnicza i komuś arganowy może lepiej pasować. Chyba trzeba po prostu przetestowac na własnej skórze. Widziałam gdzieś sklep z takimi naturalnymi składnikami do pielęgnacji skóry i włosów i te oleje były w małych buteleczkach więc można zamówić różne i przetestować.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #25264 przez blondie
Replied by blondie on topic Sucha skóra i olejki eteryczne
Dla mnie i jajoba i olejek migdałowy są super. Eterycznych praktycznie nie próbowałam, miałam kiedyś jakiś tonik z esencją różaną, ale prawdę mówiąc nie miała żadnego zapachu, więc tego olejku za dużo tam nie było. No i efektów też nie widziałam, ale może dlatego, że za małe stężenie olejku.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #25521 przez Burleska
Replied by Burleska on topic Sucha skóra i olejki eteryczne
Ja stosuję ten olejek http://av.pl/2303,nuxe-prodigieuse-olejek-wielu-zastosowaniach-100-ml.html. Świetnie natłuszcza, zmiękcza i nawilża skórę. Możesz go stosować dodatkowo na włosy. Podoba mi się w nim to, że nie tłuści skóry, to tzw. suchy olejek. Tylko niestety w niektórych aptekach może kosztować nawet 100 zł. W mojej zamawiam go przez tą stronę w niższej cenie. A Wasze olejki jaki mają przedział cenowy? Stosujecie je codziennie?

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena