× Pielęgnacja urody

Masakrycznie sucha skóra!

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #23059 przez margot
Masakrycznie sucha skóra! was created by margot
Jak w temacie. Zawsze miałam suchą skórę ale od kilku miesięcy to masakra, smaruję kremami a ona po prostu sypie się. Zastanawiam się czy nie brakuje mi jakiegoś składnika. O tej porze nie powinno być kłopotów z witaminami, ale może coś źle przyswajam? wiecie coś na ten temat?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #23064 przez jagna
Replied by jagna on topic Masakrycznie sucha skóra!
A nie przesadzałaś przypadkiem z opalaniem?

Jagna

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #23070 przez margot
Replied by margot on topic Masakrycznie sucha skóra!
Nie, słońce nie ma z tym nic wspólnego, suchą skórę miałam już w zimie i na wiosnę. I nie opalałam się specjalnie w lecie, można powiedzieć, że jestem blada.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #23080 przez anka
Replied by anka on topic Masakrycznie sucha skóra!
Ja też mam bardzo suchą cerę i uważam, że taka moja po prostu uroda. Jak chcesz posłuchać rad to poszukaj trochę na tym forum, bo był już watek na ten temat.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #23135 przez blondynka
Replied by blondynka on topic Masakrycznie sucha skóra!
Może brakuje ci witaminy A. Nie masz kłopotów z widzeniem o zmierzchu? suchych oczu?

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #23141 przez margot
Replied by margot on topic Masakrycznie sucha skóra!
Chyba nie brakuje mi, jem dużo marchewki itp, więc to raczej nie to. Kurzą ślepotę mam, ale okulistka zaleciła mi branie wit. A przez 2 czy 3 tygodnie i jak nie będzie poprawy to zaleciła odstawienie, bo to oznacza, że nie wit. A winna. No i odstawiłam i nadal nie wiadomo dlaczego po zmroku źle widzę.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #23144 przez felicja
Replied by felicja on topic Masakrycznie sucha skóra!
Margot, jeśli masz i suchą skórę i problemy z oczami to może jednak masz za mało witaminy A. To, że spożywasz jej wystarczająco nie oznacza, że ją prawidłowo przyswajasz. Bo np. karoten przetwarzany jest na witaminę A w towarzystwie tłuszczu. I jeśli np. zajadasz marchewkę bez tłuszczu to nici z witaminy A. Problemy z przyswajaniem są również przy niektórych schorzeniach, w tym chyba wątroby.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena