× Pielęgnacja urody

Siwizna

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #22344 przez osiek2@gazeta.pl
Siwizna was created by osiek2@gazeta.pl
Dziewczyny, farbujecie włosy, by ukryć "szron" na głowie? ;) Czy na szczęście nie musicie jeszcze tego robić? Do farbujących - co ile musicie farbować? Strasznie szybko mi rosną włosy i szybko pojawiają się odrosty :|

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #22358 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:Siwizna
Jeśli szybko ci rosną włosy to odradzam farbowanie. U mnie też pojawia się coraz więcej soli we włosach, ale właściwie nic z tym nie robię, bo też bardzo szybko mi czupryna rośnie i musiałabym chyba co tydzień góra dwa podfarbowywać. Uważam że lepiej wyglądają pojedyncze siwe włosy niż odrosty, których po prostu nie cierpię. Czasami płuczę włosy w szałwii i ona daje siwym włosom złoty odcień. Szałwia szybko się zmywa wprawdzie, ale ma to ten plus, że nie ma odrostów. Nie próbowałaś szałwią?

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #22360 przez villemo
Replied by villemo on topic O:Siwizna
Gorzej jeśli ktoś ma naprawdę dużo siwych. Bardzo długo wstrzymywałam się farbowaniem, bo miałam świadomość, że jak zacznę, to trzeba już będzie robić do końca. Farbuję raz na 3-4 tygodnie.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #22369 przez halina
Replied by halina on topic O:Siwizna
To zależy jeszcze jakiego koloru są naturalne włosy a raczej jakie były przed siwieniem. Jeśli jasne to jeszcze pół biedy ale jak ciemne to masakra, odrosty widać bardzo szybko. Jak ma się gęste włosy to można jeszcze trochę je zatuszować fryzurą, ale przy cienkich i gładkich to beznadziejne. Jeśli nie są bardzo ciemne to można lekko podbarwiać czymś naturalnym np. henną (jest w różnych kolorach, nie tylko ruda). Moja mama tak właśnie robi i kładzie hennę raz na miesiąc i to wystarcza. No i pomaga jej świadomość, że ta henna jest nieszkodliwa, nie to co farby chemiczne, zwłaszcza na amoniaku.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #22372 przez osiek2@gazeta.pl
Replied by osiek2@gazeta.pl on topic O:Siwizna
Nie próbowałam szałwią, ale na pewno spróbuję, dzięki za pomysł! Ja farbuję, ale chciałabym przestać, wrócić do naturalnych, bo lubię swoje naturalne, tylko mnie te siwe drażnią...Poza tym tak mi farba niszczy włosy, patrzeć nie moge - rozdwojone końcówki, kołtunią się...Brr...śmieję się z brata mojego, bo on też farbuje swoje siwe hehe; ma taki szampon niestety jak nazwa wskazuje - Just For Men, ale on jest własnie bez amoniaku i nie dość, że brat nie ma siwych to i ma ładne te włosy, a moje są tak cholernie wyniszczone. Mam naprawdę ciemny blond, więc henna chyba się nie nadaje?

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #22380 przez halina
Replied by halina on topic O:Siwizna
Na ciemny blond henna jak najbardziej nadaje się. Ale niestety nie nadaje się na farbowane, bo farba i henna inaczej działają, farba otwiera łuski włosa a henna zamyka (i chyba dlatego po hennie włosy są takie błyszczące). Musiałabyś więc poczekać aż włosy odrosną. Może w międzyczasie spróbować szałwią. Ale jeśli farbujesz na kolor zdecydowanie inny niż twój ciemny blond to odrosty może będą widoczne. :S A nie próbowałaś szamponu brata? W końcu płeć chyba nie robi szamponowi różnicy. ;)

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #22388 przez jagna
Replied by jagna on topic O:Siwizna
Osiek, a czy przypadkiem nie farbujesz za każdym razem całych włosów? Ja kiedyś tak robiłam i to rzeczywiście masakra dla włosów. Aż mnie to tak wkurzyło, że ścięłam włosy na krótko i pozwoliłam im odrosnąć i odetchnęłam. Lepsze poprószone siwizna ale zdrowe niż zniszczone farbą.

Jagna

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena