× Pielęgnacja urody

suche włosy

• Agata
  • Gość
  • Gość
13 lata 7 miesiąc temu #2906 przez Agata
Replied by Agata on topic O:suche włosy
Na bardzo suche i zniszczone włosy (np. po farbach, trwałej itp) proponuję taką kurację:
Co 2 - 3 mycie przed myciem kompres z podgrzanego na parze oleju rycynowego (2 łyżki) z dodatkiem soku cytrynowego (1 łyżka) i gliceryny (1 łyżka), zostawić na godzinę a jeszcze lepiej na całą noc, potem umyć włosy mydłem lub łagodnym szamponem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #3950 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic O:suche włosy
Suche włosy to też mój problem, niestety, :( najgorzej jest w lecie, bo kocham słońce. Tydzień temu zrobiłam sobie kurację olejem rycynowym wg przepisu Agaty i rzeczywiście włosy znacznie lepiej wyglądają i już nie sypią się tak jak siano. Słyszałam, że sa szampony i odżywki z filtrami UVA. Stosujecie je? jakie polecacie?

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #3968 przez sabina
Replied by sabina on topic O:suche włosy
Kosmetyki do włosów z filtrami UV rzeczywiście dobre na lato, ale chyba bezpośrednio nie wpłyną na suchość włosów. Raczej stosuj częściej tą maseczkę z oleju rycynowego.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #3979 przez dominika
Replied by dominika on topic O:suche włosy
Ja w lecie używam odżywki bez zmywania z filtrem UV. Pozostanie na włosach i będzie trochę chronić przed słońcem. Szampon z filtrem chyba nie ma za dużo sensu, bo przecież go zmywasz.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #3990 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic O:suche włosy
a jakiej odżywki używasz? Nie robią się po niej włosy ciężkie?

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #3997 przez dominika
Replied by dominika on topic O:suche włosy
Ja akurat stosuję odżywkę z jojoba Ziaji ale inne są pewnie podobne. Nie nakładam jej dużo i nie zauważyłam, żeby włosy po niej były ciężkie.

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #4677 przez halina
Replied by halina on topic O:suche włosy
A co sądzicie o tej odżywce do suchych i zniszczonych włosów:
Składniki:
łyżka oleju rycynowego
łyżka tłuszczu roślinnego (np. margaryny)
łyżka białego octu winnego
łyżeczka gliceryny
pół szklanki wody oligoceńskiej

Olej rycynowy i margarynę mieszamy i podgrzewamy na małym ogniu aż do połączenia składników. W drugim naczyniu gotujemy wodę, ocet i glicerynę, podgrzewamy, ale nie dopuszczamy do wrzenia. Następnie zawartość obu naczyń mieszamy porządnie razem (najlepiej zmiksować). Czekamy aż odżywka ostygnie i nakładamy na świeżo umyte włosy. Potem STARANNIE płuczemy, ale nie zmywamy szamponem. No i powtarzamy raz w tygodniu. Trochę jest z tym zabawy, ale efekty ponoć super.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena