× Pielęgnacja urody

sposoby na suchą skórę

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2036 przez jagoda
Replied by jagoda on topic sposoby na suchą skórę
Tak, nawilżanie to podstawa. Ja w zimie nawet częściej biorę kąpiel zamiast prysznica właśnie po to, żeby nawilżyć się przez wymoczenie. W sypialni mam dodatkowo nawilżacz elektryczny, ale ostatnio czytałam gdzieś, że nawilżacze nie są dobre, bo w wilgotnym powietrzu szybko namnażają się roztocza powodujące alergię. Sama już nie wiem,czy włączać ten nawilżacz na noc czy nie ... Używacie dodatkowych nawilżaczy? Jak z alergią?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2042 przez ruda
Replied by ruda on topic sposoby na suchą skórę
A masz alergię? jeśli nie, to używaj tego nawilżacza póki ci nie padnie. Tylko nie stawiaj go np. na podłodze na dywanie, gdzie roztocza lubią mieszkać, ale postaw na jakimś stołeczku nieco wyżej. A jak już ci padnie, to kup sobie nowy z funkcją oczyszczania powietrza, będzie wyłapywał nie tylko kurz ale i roztocza (tak przynajmniej zachwalają producenci, poszukaj w necie).

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2046 przez jagna
Replied by jagna on topic sposoby na suchą skórę
dla mnie najlepszy jest stary poczciwy krem Nivea, po nim skóra nie jest napięta i nie mam uczucia ściągania

Jagna

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2055 przez jagoda
Replied by jagoda on topic sposoby na suchą skórę
ale z Niveą nie możesz wychodzić na dwór w zimie, bo buźka ci zamarznie

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2058 przez blondynka
Replied by blondynka on topic sposoby na suchą skórę
Ja staram się nawilżyć powietrze w pomieszczeniu bez specjalnych nawilżaczy. Kiedyś miałam jeden, który pracował przez chyba 5 godzin po włączeniu ale tak, że w sypialni była dosłownie parówka jak w tropiku, co nie jest chyba zdrowe. Na szczęście nawilżacz szybko zepsuł się i teraz nawilżam powietrze przez wieszanie pojemników z wodą na kaloryferach (po 2 na każdym) plus dodatkowo mokre ręczniki na wierzchu, temperaturę staram się utrzymywać nie wyższą niż 20 stopni, przed wyjściem z domu okna szczelnie zamykam, ale jak przychodzę to przez kilka minut wietrzę intensywnie, to samo przed spaniem. I jakoś udaje mi się dotrwać tak do wiosny.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2066 przez malutka
Replied by malutka on topic sposoby na suchą skórę
Ena napisał:

... Co prawda z dlonmi mam wiekszy problem , natychmiast kiedy koncza sie cieple dni ( kaloryfery wcale nie sa wtedy wlaczone) moja skora na dloniach zamienia sie w "suszki". ..

Ja miałam podobnie ale w ub. roku odkryłam, że rewelacyjnie działa zwykła oliwa z oliwek. Oczywiście najlepsze sa kąpiele w podgrzanej oliwie ale na codzień po umyciu rąk (mydłem dla niemowlaków) nakładam na ręce krem nawilżający a na niego zaraz odrobinę oliwy. Trzeba poczekać przez kilka minut zanim weźmie się np. za przeglądanie papierowych dokumentów ale potem skóra nie jest tłusta i absolutnie nie "ściąga". Polecam ci ten sposób, działa lepiej niż jakiekolwiek wymyślne kremy. A jeszcze lepiej dodać do kremu nawilżającego (pod oliwę) kilka kropli soku z cytryny.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2071 przez olga
Replied by olga on topic sposoby na suchą skórę
wypróbowałam dziś Twój patent z kroplą oliwy i rzeczywiście działa, skóra nie jest taka szorstka i nie ma ściągania

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena