× Pielęgnacja urody

sposoby na suchą skórę

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #4442 przez anka
Replied by anka on topic sposoby na suchą skórę
Ciekawe. O rozmarynie słyszałam, że pojędrnia cerę. Ale czy mleko krowie nie ma podobnych właściwości jak kozie? Nie lubię mleka koziego do picia a kupowanie całego kartonika mleka, żeby zużyć kilka łyżek do pielęgnacji twarzy, trochę nie ma sensu.:S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #4446 przez audrey
Replied by audrey on topic sposoby na suchą skórę
Aniu mleko krowie tez jest ok. Ja sama stosuje do maseczek chociaz mam tłustą cere. Po prostu kozie ma wiecej składników odżywczych i duzo wit.A. Pózniej podam ci pare przepisów.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #4449 przez anka
Replied by anka on topic sposoby na suchą skórę
Dzięki Audrey. Rozumiem, że napar może być też z suszonego rozmarynu. Kiedyś miałam świeży w doniczce ... może warto postarać się o nowy. Pewnie lepiej by działał.:unsure:

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #4453 przez audrey
Aniu moze byc suszony ale fajnie by było jak bys miała swiezy.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #4456 przez audrey
Maseczka nawilzajaca; Jabłko utrzec, dodac serek homogenizowany naturalny lub twarozek. Maseczka dla suchej cery; Wycisnac sok z marchewki, dodac żółtko i kilka kropel oliwy z oliwek. Maseczka 3; 2 łyzki soku z surowego ogórka zmieszac z 2 łyzkami mleka, dodac łyzeczke gliceryny.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #4460 przez sabina
Replied by sabina on topic sposoby na suchą skórę
Ogórek + mleko + gliceryna ... ciekawa kombinacja, nie zetknęłam się z taką wcześniej. Trzeba będzie wypróbować.
A co do rozmarynu, to też warto robić sobie toniki z naparu z rozmarynu i lawendy na wzór starej słynnej larendogry. Prawdziwa larendogra była na spirytusie a to nie najlepsze na suchą skórę, nawet rozcieńczone wodą, ale napar ... dlaczego nie?

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #4463 przez audrey
Ja ostatnio zrobiłam sobie taki tonik do twarzy z octu jabłkowego i do niego wrzuciłam własnie rozmaryn, lawende, dorzuciłam jeszcze to co miałam w doniczkach; lisc miety, szałwii i cos tam jeszcze. Odstawiłam na kilka dni i teraz własnie nabiera mocy. Pózniej rozciencze go wodą.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena