× Pielęgnacja urody

sposoby na suchą skórę

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2547 przez dominika
Replied by dominika on topic sposoby na suchą skórę
Ja rozwiązuję problem suchej cery zmianą kremu. I nie chodzi tu o jakiś konkretny krem ale zmianę co kilka tygodni, maximum pół roku. Zauważyłam, że jeden krem, który okazuje się dobry, działa tylko przez ten okres a potem trzeba zmieniać na inny. Spróbujcie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #2563 przez ksenia
Replied by ksenia on topic sposoby na suchą skórę
Paulina napisał:

A na suchą i spękaną skórę na piętach macie jakieś domowe sposoby?

Wystarczy jakikolwiek tłusty krem tylko konsekwentnie wcieramy w pięty codziennie. Zwykle pamiętamy o twarzy, rękach, ciele ale o stopach zapominamy i stąd problemy.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #2803 przez halina
Replied by halina on topic sposoby na suchą skórę
dominika napisał:

Ja rozwiązuję problem suchej cery zmianą kremu. I nie chodzi tu o jakiś konkretny krem ale zmianę co kilka tygodni, maximum pół roku. Zauważyłam, że jeden krem, który okazuje się dobry, działa tylko przez ten okres a potem trzeba zmieniać na inny. Spróbujcie.

Dokładnie tak. Krem, który okazał się dla mnie rewelacyjny pół roku temu teraz jest tragiczny, im więcej go kładę na twarz tym skóra bardziej ściąga. :( Wróciłam więc do kremu, który pół roku temu był dla mnie już masakryczny a teraz okazał się znowu rewelką. :)
Zmieniajcie krem, nawet najlepszy po kilku miesiącach będzie do niczego!

• samanta
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #3511 przez samanta
Replied by samanta on topic sposoby na suchą skórę
Ja mam od zawsze bardzo suchą skóre i najlepiej działa na nią stary, poczciwy Nivea. Czy wiecie co w nim takiego jest, że przynosi taką ulgę? Może tylko zatyka pory i wilgoć nie paruje? Obawiam się, ze przy dojrzałej skórze Nivea nie wystarcza i tylko maskuje problem. Co Wy na to?

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #3514 przez Weronika_aaa
Replied by Weronika_aaa on topic sposoby na suchą skórę
Sprobuj krem Nivea koenzymem Q 10 ...
To jest krem dla skory dojrzalej co do kremu Nivea to i tak juz nie jest ten sam krem co kiedys .
To zalezy tez w jakim wieku jestes... jesli chcesz moge pomoc Tobie podpytujac sie ... znajomej kosmetolozki ..
Co do takiego typu cery . Krem nivea to przeszlosc... jest dobry bo zawiera neutralne dla skory... skladniki jest neutralny nic na plus i nic na minus .. moze ze troche skora sie po nim swieci jest mocno napokojna i fakt ze zawiera witamine E ,sprobuj nivea Q 10 ... wszelakiego rodzaju kremy z retinolem ... czyli ... Witamina A ... kremy z kawiorem perla ... nie sa drogie naprawde nie mowie o kosmetykach channela ... mowie o polskich produktach bielenda , perfecta na pewno cos znajdziesz dla siebie . Bardzo dobra firma jest firma Tołpa ktora ma bardzo naturalne kosmetyki z torfu .
Dostepne sa w sklepach zielarskich ... i w naprawde przystepnej cenie .

• samanta
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #3519 przez samanta
Replied by samanta on topic sposoby na suchą skórę
Nivea z koenzymem Q1 chyba kiedyś próbowałam i też sprawdził się u mnie. Za to Bielenda absolutnie nie dla mnie, ściąga skórę jak cholera, Perfecta jakiś czas był dla mnie bardzo dobry ale chyba wyczerpał swoje możliwości, bo teraz nie mogę go w ogóle stosować, ostatni słoiczek wyrzuciłam, bo chwilę po zastosowaniu kremu miałam okropne ściąganie skóry i im więcej kremu kładłam tym było gorzej. Gdzieś tu czytałam, że trzeba kremy zmieniać co jakiś czas i widać tak było z Perfectą. Tołpy w ogóle nie miałam, może trzeba spróbować. Kawior jest teraz chyba modny i rozumiem, że może dobrze działać ale co z tą perlą? Co to właściwie jest?
jakiś czas temu trafiłam na krem Pani Walewska. Wiem, że to był szlagier za komuny ale też sprawdził się u mnie. Teraz nie widzę go ale to pewnie chwilowe. Dziwi mnie tylko, że Miraculum nie zadbało o jego zapach, bo cuchnie niesamowicie chemią. Hmm ... może wkropić do niego odrobinę jakiegoś olejku eterycznego? Co o tym myślisz?

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #3524 przez Weronika_aaa
Replied by Weronika_aaa on topic sposoby na suchą skórę
Nie wszystkie kremy ladnie pachna .
Lecz zepsucie kremu mozna wyczuc od razu typowo chemiczny zapach . Podpowaida to nam intuicja .
NA kazdym opakowaniu znajduja sie sloiczki ...z otwartym wieczkiem . Co oznacza .... ze po otwarciu zaleznie od cyfry ktora sie na nim znajduje krem jest wazny na przyklad przez 6 miesiecy ja mam tak teraz z kremem Lirene .
Trzeba tego przestrzegac w przeciwnym razie czeka nas taka reakcja gdzie wszystkie substancje rozdzielaja sie od siebie . Mozna zaobserowac na przyklad jak u gory jest jakas plynna substancja na dole maslo . TO juz totalne zepsucie kremu . Nie smaruj tym kremem twarzy nie ryzykuj . Ani tez nie dodawaj sama zwiazkow eterycznych do kremu . Powinien o to zadbac producent nie Ty nie warto ryzykowac plamami badz oparzeniami na twarzy ktore przewaznie ciezko wyleczyc .
Co do kawioru i perly ... Kawior jak i perla jedno z drugim wspolgra idealnie . Kawior jest cennym zrodlem NNKT ktore maja wlasciwosci przeciwalergiczne , zapobiegaja powstawaniu odczynow zapalnych , hamuje utrate wody CO JEST DLA CIEBIE BARDZO WAZNE no i opoznia proces rogowacenia sie skory .
ZA IDEALNE nawilzenie w kawiorze odpowiadaja Fosfolipidy jest to skladnik blon komorkowych . Jest rowniez bogatym zrodlem witaminy A D i E .
A dzialanie perly idealnie uzupelnia dzialanie ekstraktu z kawioru . , perla jest pelna alaniny , glicyny kwasu asparginowego , seryny kwasu glutaminowego , leucyny i fenyloalaniny , ktore bardzo odzywiaja skore i chronia przed uszkodzeniami . Wyciag z perel zawiera rowniez sole mineralne ktore tonuja normalizuja , rewitalizuja i nawilzaja skore regulujac jej metabolizm komorek przyczyniaja sie do jej odmlodzenia i odnowienia . Kremik z wyciagem perel i kawioru naprawde , wybiela blizny , uzupelnia kolagen po 30 roku zycia co jest bardzo wazne .

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena