× Pielęgnacja urody

sposoby na suchą skórę

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #2168 przez anka
Replied by anka on topic sposoby na suchą skórę
Wypróbowałam kombinację Waszych porad w tym i sąsiadującym wątku. A więc rano najpierw przemywam twarz przegotowaną letnią wodą, potem rozprowadzam na twarzy rozgniecione winogrono (właściwie pomasuję sokiem z winogrona, ale myślę, że może być sok czy maseczka z innych owoców czy warzyw), po 10-15 minutach zmywam najpierw letnia przegotowaną wodą a potem lodowatą (koniecznie!). Na to krem nawilżający a po chwili na miejsca najszybciej wysuszające się (wokół ust) krem odżywczy. No i już skóra tak nie ściąga się. Polecam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #2193 przez norcia
Replied by norcia on topic sposoby na suchą skórę
Zastosowałam wszystkie wasze rady tj. niższa temperatura w pokoju, dodatkowe nawilżacze na kaloryferach + mokre ręczniki, maseczka winogronowa + lodowata woda. I jest świetnie, naprawdę nie czuję tego przykrego ściągania skóry. :cheer:

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #2233 przez renia77
Replied by renia77 on topic sposoby na suchą skórę
Myślę, że zamiast winogrona można użyć dowolnego owocu (np. jabłka), bo nawilżające właściwości mają kwasy owocowe zawarte w owocach. A przy okazji, wiecie gdzie dostać glicerynę? Kiedyś była w drogeriach ale teraz nie widzę.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #2241 przez chuda
Replied by chuda on topic sposoby na suchą skórę
Ena napisał:

Co prawda z dlonmi mam wiekszy problem , natychmiast kiedy koncza sie cieple dni ( kaloryfery wcale nie sa wtedy wlaczone) moja skora na dloniach zamienia sie w "suszki".

Jeśli masz w domu aloes radzę ci robić maseczki na dłonie z aloesu. Doskonale nawilżają skórę. Ja robię je regularnie jeśli zdarza mi się tylko siedzieć w spokoju ok. pół godziny. Zrywam jeden liść, rozcinam i miąższ ile się da rozsmarowuje na dłonie, resztę kładę obok siebie i np. siadam przed telewizorem i lekko masuję dłonie. W miarę jak aloes zacznie wysychać dokładam nową porcję. Po pół godzinie zmywam i nakładam zwykły krem do rąk. No i chyba też zwykłe mycie wodą z mydłem wysusza skórę i dlatego nie powinno się zbyt często myć rąk ale u mnie częste mycie rąk to chyba już czynność kompulsywna i nic na to nie poradzę. :S

• Dorota
  • Gość
  • Gość
10 lata 8 miesiąc temu #2248 przez Dorota
Replied by Dorota on topic sposoby na suchą skórę
Sprobujcie przez tydzien co wieczor nakladac na twarz maseczke ze smietany z dodatkiem plynnego miodu i cytryny. Po 20 minutach spluczcie woda i nalozcie krem na noc. Po tygodniu skora nie bedzie juz taka sucha i splyca sie zmarszczki. Po tej tygodniowej kuracji wystarczy nakladac maseczke raz na 3-5 dni. Zamiast miodu mozna uzyc zoltka jajka.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #2262 przez norcia
Replied by norcia on topic sposoby na suchą skórę
Mnie się wydaje, że ta maseczka jest raczej odżywcza. Jesteś pewna, że ona definitywnie nawilży skórę?
The following user(s) said Thank You: dixiebors

• Dorota
  • Gość
  • Gość
10 lata 8 miesiąc temu #2270 przez Dorota
Replied by Dorota on topic sposoby na suchą skórę
sprobuj a przekonasz sie

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena