× Pielęgnacja urody

sposoby na suchą skórę

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #2168 przez anka
Replied by anka on topic O:sposoby na suchą skórę
Wypróbowałam kombinację Waszych porad w tym i sąsiadującym wątku. A więc rano najpierw przemywam twarz przegotowaną letnią wodą, potem rozprowadzam na twarzy rozgniecione winogrono (właściwie pomasuję sokiem z winogrona, ale myślę, że może być sok czy maseczka z innych owoców czy warzyw), po 10-15 minutach zmywam najpierw letnia przegotowaną wodą a potem lodowatą (koniecznie!). Na to krem nawilżający a po chwili na miejsca najszybciej wysuszające się (wokół ust) krem odżywczy. No i już skóra tak nie ściąga się. Polecam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #2193 przez norcia
Replied by norcia on topic O:sposoby na suchą skórę
Zastosowałam wszystkie wasze rady tj. niższa temperatura w pokoju, dodatkowe nawilżacze na kaloryferach + mokre ręczniki, maseczka winogronowa + lodowata woda. I jest świetnie, naprawdę nie czuję tego przykrego ściągania skóry. :cheer:

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #2233 przez renia77
Replied by renia77 on topic O:sposoby na suchą skórę
Myślę, że zamiast winogrona można użyć dowolnego owocu (np. jabłka), bo nawilżające właściwości mają kwasy owocowe zawarte w owocach. A przy okazji, wiecie gdzie dostać glicerynę? Kiedyś była w drogeriach ale teraz nie widzę.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #2241 przez chuda
Replied by chuda on topic O:sposoby na suchą skórę
Ena napisał:

Co prawda z dlonmi mam wiekszy problem , natychmiast kiedy koncza sie cieple dni ( kaloryfery wcale nie sa wtedy wlaczone) moja skora na dloniach zamienia sie w "suszki".

Jeśli masz w domu aloes radzę ci robić maseczki na dłonie z aloesu. Doskonale nawilżają skórę. Ja robię je regularnie jeśli zdarza mi się tylko siedzieć w spokoju ok. pół godziny. Zrywam jeden liść, rozcinam i miąższ ile się da rozsmarowuje na dłonie, resztę kładę obok siebie i np. siadam przed telewizorem i lekko masuję dłonie. W miarę jak aloes zacznie wysychać dokładam nową porcję. Po pół godzinie zmywam i nakładam zwykły krem do rąk. No i chyba też zwykłe mycie wodą z mydłem wysusza skórę i dlatego nie powinno się zbyt często myć rąk ale u mnie częste mycie rąk to chyba już czynność kompulsywna i nic na to nie poradzę. :S

• Dorota
  • Gość
  • Gość
11 lata 5 miesiąc temu #2248 przez Dorota
Replied by Dorota on topic O:sposoby na suchą skórę
Sprobujcie przez tydzien co wieczor nakladac na twarz maseczke ze smietany z dodatkiem plynnego miodu i cytryny. Po 20 minutach spluczcie woda i nalozcie krem na noc. Po tygodniu skora nie bedzie juz taka sucha i splyca sie zmarszczki. Po tej tygodniowej kuracji wystarczy nakladac maseczke raz na 3-5 dni. Zamiast miodu mozna uzyc zoltka jajka.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #2262 przez norcia
Replied by norcia on topic O:sposoby na suchą skórę
Mnie się wydaje, że ta maseczka jest raczej odżywcza. Jesteś pewna, że ona definitywnie nawilży skórę?
The following user(s) said Thank You: dixiebors

• Dorota
  • Gość
  • Gość
11 lata 5 miesiąc temu #2270 przez Dorota
Replied by Dorota on topic O:sposoby na suchą skórę
sprobuj a przekonasz sie

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena