× Pielęgnacja urody

sposoby na suchą skórę

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #1980 przez anka
sposoby na suchą skórę was created by anka
Czy macie jakieś swoje sposoby na nawilżenie skóry. Moje skóra jest naprawdę sucha i cienka, zwłaszcza w zimie (wiem, kaloryfery!) a przy tym nie toleruje wody. Umycie czy spryskanie twarzy wodą pogarsza sprawę, następuje natychmiast przykre uczucie ściągania. Może można jakoś nawilżyć skórę od wewnątrz?
The following user(s) said Thank You: dixiebors

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #1984 przez Ena
Replied by Ena on topic sposoby na suchą skórę
Wiesz , ja mam podobny problem. Co prawda z dlonmi mam wiekszy problem , natychmiast kiedy koncza sie cieple dni ( kaloryfery wcale nie sa wtedy wlaczone) moja skora na dloniach zamienia sie w "suszki". Z twarza jest troche lepiej. Kiedys wyprobowalam juz z rozpaczy mycie twarzy plynem do higieny intymnej i o dziwo sprawilo to mojej skorze ogromna ulge. No i oczywisice natychmiast po umyciu nakladam krem. Bez kremu ani rusz. Jakos nie sadze , zeby dalo sie polepszyc ten stan skory od wewnatrz no ale moze ktos ma na to jakis sposob.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #1992 przez norcia
Replied by norcia on topic sposoby na suchą skórę
Ja mam to samo, już zaczęłam zazdrościć dziewczynom z trądzikiem.:( . Sama woda szybko paruje zabierając wilgoć więc trzeba szybko nałożyć na twarz krem (jeszcze na wilgotną skórę), który zatrzyma wilgoć. Na ręce nakładam krem glicerynowy ale i tak w zimie mam ciągle suchą skórę. Poprawia się po kąpieli w podgrzanej oliwie z cytryną albo po okładzie z siemienia lnianego. Zastanawia mnie dlaczego w zimie skóra jest suchsza, rozumiem jeszcze na twarzy (zmiana temperatury, wiatr) ale na rękach? wychodzę zawsze w rękawiczkach a w domu mam na ogół przykręcone kaloryfery a na nich nawilżacze powietrza. :unsure:

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #1999 przez sabina
Replied by sabina on topic sposoby na suchą skórę
U mnie sam krem nawilżający wysusza skórę, lepiej działa odzywczy. Ale i tak najpierw nakładam bardzo grubą warstwę kremu (tak jak na maseczkę) i po kilku minutach chusteczką zdejmuję nadmiar (o ile cały krem nie zostanie wchłonięty, bo często i tak bywa:huh: ).

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2006 przez norcia
Replied by norcia on topic sposoby na suchą skórę
Wydaje mi się, że to nie krem wchłania się tylko woda z niego wyparowywuje. Ja kiedyś też próbowałam nakładać grubą warstwę kremu nawilżającego i po jakimś czasie wydawało się, że cały się wchłonął ale to tylko woda wyparowała a na powierzchni skóry pozostało coś co przypominało mąkę krupczatkę. Gdzieś czytałam, że aloes zatrzymuje wodę w skórze, może dodać kilka kropli do kremu zanim rozmasuje się go na twarzy? Chyba spróbuję. A w ogóle zamierzam zrobić własny płyn do mycia rąk i też dodam do niego soku z aloesu.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2009 przez olga
Replied by olga on topic sposoby na suchą skórę
U mnie skóra mniej wysusza się odkąd obniżyłam temperaturę w mieszkaniu. Wcześniej miałam nawet 24 stopnie, a 22 to była norma, teraz utrzymuję 20, góra 21 a w nocy tylko 18. Na kaloryferach oczywiście nawilżacze. Na twarz robię sobie często kompresy z ziół a po ich zdjęciu, jeszcze na wilgotną skórę nakładam półtłusty krem. Rano staram się dotleniać chodząc do pracy na piechotę (pół godziny dobrego marszu), nie robię więc w domu makijażu tylko nakładam na twarz krem ochronny (w zimie dermosan), do pracy przychodzę 15 minut przed czasem i spokojnie zdejmuję nadmiar kremu i robię makijaż. Ręce często moczę w ciepłej wodzie z dodatkiem gliceryny, cytryny, czasami miodu, lekko osuszam i natychmiast nakładam krem.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2022 przez asiamisia
Replied by asiamisia on topic sposoby na suchą skórę
norcia napisał:

Ja mam to samo, już zaczęłam zazdrościć dziewczynom z trądzikiem.

nie masz czego, już łatwiej zapanować nad suchą skórą niż skórą trądzikową

Zastanawia mnie dlaczego w zimie skóra jest suchsza, rozumiem jeszcze na twarzy (zmiana temperatury, wiatr) ale na rękach? wychodzę zawsze w rękawiczkach a w domu mam na ogół przykręcone kaloryfery a na nich nawilżacze powietrza.

Po prostu w zimie rzadziej otwiera się okna, a jeśli już to na krótko i wilgoć z zewnątrz nie dostaje się do środka. Cały czas chodzi o wilgoć. I nie pomoże nawilżanie od wewnątrz. Jeśli będziesz odwodniona to i skóra będzie odwodniona ale jeśli będziesz nawilżona od wewnątrz a powietrze będzie suche to i skóra będzie sucha, niestety :(

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena