× Pielęgnacja urody

sekrety młodej cery

• babcia
  • Gość
  • Gość
14 lata 2 miesiąc temu #1966 przez babcia
Replied by babcia on topic O:sekrety młodej cery
Mnie wszyscy mówią, że wyglądam znacznie młodziej niż wskazywałby to mój wiek (65). Nie używam wyszukanych kosmetyków ale dbam o dobre nawilżenie skóry, nigdy przesadnie nie opalałam się, dobrze sie odżywiam, ciągle mam sporo ruchu na świeżym powietrzu (codziennie przynajmniej jeden dłuższy spacer). No i nigdy nie przejmowałam się pojawiającymi zmarszczkami, dobrze czuję się w swojej skórze, teraz na emeryturze mam więcej czasu i nie pragnę powrotu do wieku sprzed 10 czy 30 lat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• janeczka
  • Gość
  • Gość
14 lata 2 miesiąc temu #2111 przez janeczka
Replied by janeczka on topic O:sekrety młodej cery
Na gładką buzię polecam mój sposób, który stosuję od lat. Na twarz, najlepiej po uprzednim peelingu, nakładam maseczkę ze świeżych drożdży wymieszanych z odrobiną jogurtu. Jak dobrze wyschnie to zdejmuję ją palcami i płuczę twarz zimną wodą. Skóra po takiej maseczce jak u niemowlaka.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #2116 przez marzena
Replied by marzena on topic O:sekrety młodej cery
Czytałam kiedyś w jakiejś babskiej gazecie, że rewelacyjnie odmładza masaż olejkiem z awokado. Nie sprawdzałam, ale może warto wypróbować chociażby maseczkę z awokado?

• Margaret
  • Gość
  • Gość
14 lata 2 miesiąc temu #2131 przez Margaret
Replied by Margaret on topic O:sekrety młodej cery
Jestem dobrze po 40. ale wszyscy dają mi o 10 lat mniej. Mój sekret to codzienne kąpiele twarzy w lodowatej wodzie. Codziennie wieczorem, po dokładnym umyciu twarzy zanurzam ją w umywalce wypełnionej lodowatą wodą (z kranu + kostki lodu). Potem lekko osuszam i nakładam krem. Rano natomiast, przed nałożeniem kremu, rozpylam na twarz lodowatą wodę mineralną. Myślę, że działa to dlatego, że zimna woda zamyka pory i tym samym zapobiega wyparowywaniu wilgoci ze skóry.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #2158 przez marzena
Replied by marzena on topic O:sekrety młodej cery
To chyba tez jest sekret Sophie Loren, tak przynajmniej gdzieś czytałam. Z wypowiedzi w tym wątku widzę, że coś musi być w tej lodowatej wodzie, może spróbuję, chociaż nie cierpię zimna. :(

• Agata
  • Gość
  • Gość
14 lata 1 miesiąc temu #2175 przez Agata
Replied by Agata on topic O:sekrety młodej cery
Wszyscy dziwią się, że jestem taką młoda babcią, a ja jestem w normalnym wieku na bycie babcią. Potwierdzam, że odmładza zimna woda, zamyka pory ale i pobudza krążenie i tym samym przyczynia się do lepszego ukrwienia skóry. Poza tym dużo ruchu na świeżym powietrzu, dobre (tj. zdrowe) odżywianie i wystarczająca ilość snu. I to wszystko, prawda, że proste?

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #2183 przez renia77
Replied by renia77 on topic O:sekrety młodej cery
no i być optymistycznie nastawioną do świata i cieszyć się życiem, wtedy nawet zmarszczki nie przeszkadzają

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena