× Pielęgnacja urody

sekrety młodej cery

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #1891 przez jagoda
sekrety młodej cery was created by jagoda
Widuję czasami starsze panie, które wyglądają znacznie młodziej niż w rzeczywistości są. Z pewnością nie z powodu liftingu czy jakichś drogich kremów. Pewnie mają swoje sposoby na młodą cerę. Może Wy też macie? A może Wasze mamy czy babcie też mogą poszczycić się piękną cerą mimo zaawansowanego wieku? Może zdradzicie swoje sekrety?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #1898 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:sekrety młodej cery
Miałam kiedyś szefa - starszego pana, który ganił nas, dziewczyny i młode kobiety za używanie kosmetyków upiększających. Opowiadał o swojej znajomej, która podobno w mocno starszym wieku miała piękną cerę prawie bez zmarszczek ale nie używała żadnych kosmetyków tylko myła się codziennie zimną wodą i ... szarym mydłem! Tak, mój szef był przekonany, że młoda cera owej pani związana była z tym szarym mydłem i takie nam zalecał do mycia twarzy. Nie wypróbowałam więc nie mogę powiedzieć czy to skuteczna metoda.B)

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #1904 przez sabina
Replied by sabina on topic O:sekrety młodej cery
Szarego mydła oczywiście nie popieram ale w zimnej wodzie coś może być. Siostra mojej babci nie używała jakichś specjalnych kosmetyków, myła twarz mydłem dla dzieci ale tylko zimną wodą a do spłukania używała wręcz lodowatej. W wieku 75 lat miała twarz prawie bez zmarszczek. Może to geny, ale moja babcia, która nie cierpiała zimnej wody miała zmarszczki jak inne babcie.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #1913 przez norcia
Replied by norcia on topic O:sekrety młodej cery
Obserwując sąsiadkę, która starzeje się z wdziękiem i zachowuje młodą twarz, mimo dosyć zaawansowanego wieku (65? 70?), zauważam, że ona nie przejmuje się zmarszczkami, zwłaszcza mimicznymi i jest przede wszystkim pogodna i optymistycznie nastawiona, w każdej sytuacji szuka przede wszystkim dobrych stron. I chyba o to chodzi, żeby być sobą i cieszyć się życiem a nie obnosić maskę bez zmarszczek.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #1920 przez karolina
Replied by karolina on topic O:sekrety młodej cery
I to jest chyba sekret Francuzek, które starzeją się z wdziękiem ze zmarszczkami, w przeciwieństwie do Amerykanek, które robią lifting za liftingiem i w końcu chodzą z maską zamiast twarzy (jak np. Nancy Reagan). Jeśli jesteś pogodna i cieszysz się życiem to i zmarszczki nie przeszkadzają.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #1937 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:sekrety młodej cery
Wydaje mi się, że skłonność do zmarszczek zależy w dużym stopniu od genów. Poza tym zauważyłam, że osoby, które w młodym wieku mają prawidłową wagę (ani za dużo ani za mało) w starszym wieku mają mało zmarszczek.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #1950 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:sekrety młodej cery
Geny na pewno mają duży wpływ ale nawet najlepsze geny nie pomogą jeśli będzie źle się odżywiać, unikać ruchu, wystawiać się ciągle na słońce i na dokładkę palić papierosy. Jeśli prowadzisz zdrowy styl życia to i cera będzie zdrowa i te parę zmarszczek mimicznych wcale nie będzie przeszkadzać.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena