× Pielęgnacja urody

naturalne farby do włosów

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #184 przez karolina
naturalne farby do włosów was created by karolina
Z natury jestem ciemną szatynką z niezbyt gęstymi i raczej cienkimi włosami. Włosy jednak zawsze byly lśniące i nie stosowałam do nich żadnych farb czy płukanek. Na wiosnę jednak długo chorowałam i włosy straciły swój połysk i nabrały "mysiego" koloru. Chciałabym pogłębić kolor włosów i odzyskać blask, nie niszcząc ich farbami. Czy znacie jakieś naturalne farby. Wiem, że szałwia przyciemnia siwe włosy, ale może znacie inne zioła barwiące włosy na brązowo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #193 przez ewak
Replied by ewak on topic naturalne farby do włosów
Włosy przyciemnia szałwia i łupiny niedojrzałego orzecha włoskiego. Ale tobie chodzi chyba bardziej o nadanie blasku włosom. Może więc spróbujesz lekkiej henny?
The following user(s) said Thank You: dixiebors

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #202 przez paula321
Replied by paula321 on topic naturalne farby do włosów
Szałwia jest doskonała, nie tylko przyciemnia włosy ale jeszcze odżywia i podobno leczy łupież. Do siwych włosów nieoceniona, bo działa od razu i już po pierwszym płukaniu siwe włosy nabierają złocistego koloru. Dobra też jest czarna herbata, wybierać trzeba najgorszego gatunku, bo te mają więcej garbników, które farbują. Ale po garbnikach włosy trudno rozczesują się więc koniecznie trzeba zastosować odżywkę.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #211 przez zosiaS
Replied by zosiaS on topic naturalne farby do włosów
Rozumiem, że nie chcesz przyciemnić włosów a jedynie nadać im blasku. W takim razie najlepsza będzie jednak henna. Jeśli nie chcesz być rudą to trzymaj ja bardzo krótko, a wtedy włosy nabiorą tylko lekko rudego blasku. Pamiętaj tylko, że włosów po hennie nie można farbować zwykłymi farbami. Niby henna powinna zmywać się z czasem, ale u mnie trzymała i trzymała aż włosy odrosły.

Życie to nie bajka ...

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #229 przez ewak
Replied by ewak on topic naturalne farby do włosów
paula321 napisał:

... Ale po garbnikach włosy trudno rozczesują się więc koniecznie trzeba zastosować odżywkę.

Wyczytałam gdzieś, że do płukanek z ziół, które mają dużo garbników wystarczy dodac parę ktopli gliceryny i odżywka nie jest potrzebna. Jeszcze nie sprawdzałam.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #246 przez karolina
Replied by karolina on topic naturalne farby do włosów
Dziękuję wam za rady. Wczoraj je wykorzystałam tzn. nałożyłam na krótko hennę, a potem odżywkę ułatwiającą rozczesywanie i jestem bardzo zadowolona. Włosy nie są rude jedynie mają wspaniały rudawy blask. Hennę trzymałam tylko 5 minut.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #255 przez amanda
Replied by amanda on topic naturalne farby do włosów
Poza henną, czarną herbatą, szałwią i łupinami z orzecha włosy przyciemniają też: cynamon, gozdziki, pokrzywa, liscie poziomki, rozmaryn, tymianek, a nawet kawa.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena