× Pielęgnacja urody

Zimowe sposoby na urode

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #16690 przez Sonia
Replied by Sonia on topic O:Zimowe sposoby na urode
kalinka napisał:

Tran łykam od 2 miesiecy, moze i to ma wpływ.

Kalinko, słyszałaś gdzieś że tran ma wpływ na cerę? Ja też biorę go tej zimy, ale nie ze względu na cerę tylko wit D, ale zauważyłam, że tej zimy skóra tak mi sie nie wysusza.No i teraz zastanawiam się czy to aby nie za sprawą tranu. :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #16706 przez Wega
Replied by Wega on topic O:Zimowe sposoby na urode
Może dlatego, ze tran jest bogaty nie tylko w witaminę D ale i A, a wiadomo, e witamina A ma duże znacznie dla skóry.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #16734 przez winka
Replied by winka on topic O:Zimowe sposoby na urode
Ja sobie kupiłam kapsułki z wiesiołkiem.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #16751 przez Dejzi
Replied by Dejzi on topic O:Zimowe sposoby na urode
meg napisał:

Dejzi, nie bardzo zrozumiałam co piszesz. Twój nawilżacz nawilża pokój 40m2 do 40-50%? Co to za nawilżacz? A może sauna wg Ciebie daje taką właśnie wilgotność?

Meg przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to zrozumiesz :-)), cytuje:

"Chyba nie sadzisz ze z nawilzacza na 40 metrowym pomieszczeniu zrobi sie sauna doslownie to jest 40-50 stopni ?!?!"

Czego nie rozumiesz w tym pytaniu, ktore slowo jest niejasne?? Moze inaczej sformuluje to zdanie - czy sadzisz ze domowy nawilzacz podniesie temperature w mieszkanu do 40-50st ze tak doslownie potraktowalas moja pierwsza wypowiedż i rozwijasz szkodliwosci sauny?

Przeciez to absurd sadzic ze nawilzacz pokojowy dziala jak sauna...

O wilgotnosci nie wspominam ale wyjasnię Ci ze w saunie parowej (rzymskiej) wilgotność dochodzi do 100% a temeperatura to 40-50 °C. Sauna sucha (tzw. sauna fińska), to sauna o względnie niskiej wilgotności powietrza. Temperatura dochodzi w niej do 75-110 °C

:-):-)

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #16752 przez kalinka
Replied by kalinka on topic O:Zimowe sposoby na urode
Sonia napisał:

kalinka napisał:

Tran łykam od 2 miesiecy, moze i to ma wpływ.

Kalinko, słyszałaś gdzieś że tran ma wpływ na cerę? Ja też biorę go tej zimy, ale nie ze względu na cerę tylko wit D, ale zauważyłam, że tej zimy skóra tak mi sie nie wysusza.No i teraz zastanawiam się czy to aby nie za sprawą tranu. :S

no własnie nie słyszałam. Wyciągam jedynie wnioski ze stanu mojej skóry, choć nie wiem czy nie sa one zbyt daleko idące :P

Zabijać to nie znaczy wyjąć rewolwer jak Buck Jones i zrobić pif-paf! To wcale nie tak. Można zabijać w sercu. Po prostu przestać kogoś kochać. I wtedy ten ktoś umiera.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #16759 przez meg
Replied by meg on topic O:Zimowe sposoby na urode
Dejzi, chyba mówimy różnymi językami i nie zrozumiemy się. Nie podejrzewałam, że masz prawdziwą saunę, ale interesuje mnie co za nawilżacz daje "lekką saunę" w pomieszczeniu 40 m2. Ja mam też nawilżacz parowy i w pokoju dziennym (też ok. 40 m2) ani wilgotnościomierz ani termometr nawet nie drgną przy kilkugodzinnej pracy nawilżacza. Interesuje mnie więc nawilżacz, który nawilży tej wielkości pomieszczenie. Mój daje to co ty nazywasz lekką sauną ale w sypialni 10m2 i rano pierwsze co robię to go wyłączam, bo ciężko się oddycha. A temp. jest 20 st i wilgotność 30% czyli zalecane minimum.

PS. 2 mokre ręczniki kąpielowe podnoszą wilgotność w moim pokoju dziennym o 4 punkty procentowe czyli np. z 15% do 19% ale nie wyglądają pięknie więc wolałabym dyskretny nawilżacz.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #16766 przez Dejzi
Replied by Dejzi on topic O:Zimowe sposoby na urode
eufemizmy, domysly :-)) Ale jak nam sie watek rozwinąl :-))

Nawilzacz mam Pur Line model HGC3, chodzi 10 - 12 godzin dziennie, czasem na noc w sypialni jeszcze go stawiam i zostawiam chodzacego. Jest na "ciepla", a nie zimną parę. Na punkcie wietrzrena mam hopla, zy obecnych temeraturach okno w sypialni otwarte mam przez klika godzin dziennie, przy 20st mrozach niestety na max 30min otwieralam. Pojecia nie mam jaką mam temeprature i wilgotnosc w mieszkaniu z nawilzaczem czy bez... Ale jak dla mnie mocno za suche bylo zatem nabylam nawilzacz. Temperatura sadze ze oscyluje normalnie ok 21st, powiedzialabym ze zimno jak na moje odczucie ciepla. przy wysokich mrozach jest jezcze gorzej. Zatem przy tym nawilzaczu "non stop" chodzacym mialam wrazenie ze temepratura sie podniosla i oczywiscie od pary wilgotnosc wzrasta.... stad uzylam okreslenia "lekka sauna".

:-)

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena