× Pielęgnacja urody

blizna - jak przyciemnić, zatuszować?

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #15019 przez julka
Replied by julka on topic O:blizna - jak przyciemnić, zatuszować?
Ja myślę, że najlepiej jest nie przywiązywać za dużej wagi do blizny i nie myśleć o niej. Często problem leży w głowie, wydaje nam się, że wszyscy patrzą na bliznę, a tymczasem większość ludzi jej nie zauważa. W wyjątkowych sytuacjach (np. idziesz na wytworne przyjęcie) możesz założyć coś w rodzaju kolii zakrywającej bliznę albo wymyśleć sukienkę ją zakrywającą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 4 tygodni temu #15049 przez atuiza
Replied by atuiza on topic O:blizna - jak przyciemnić, zatuszować?
Tu macie dziewczyny linki do tych maści.
contractubex

cepan

Tam jest opis, składniki i cena. Słyszałam że pomagają więc może warto spróbować ale dobrze też porozmawiać w aptece z farmaceutom :)

Więcej
11 lata 2 tygodni temu #15241 przez Marynika
Replied by Marynika on topic O:blizna - jak przyciemnić, zatuszować?
te masci pomagaja pod warunkiem ze to swieza blizna, stare mozna usunac tylko w gabinecie kosmetycznym

• Anna
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 tygodni temu #20907 przez Anna
Oczywiście najsilniejsze działanie mają plastry oraz każdy suplement diety z silikonem (np. wspomniany żel dermatix jest bardzo dobry), ale są też naturalne sposoby na blizny typu: systematycznie stosowana cytryna czy sok z ogórka (bezpośrednio na ranę), olejek z drzewa herbacianego a także nasiona kozieradki (także na twarz).

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #20920 przez julka
Replied by julka on topic O:blizna - jak przyciemnić, zatuszować?
Nasiona kozieradki są brązowe więc może i przyciemnią bliznę, ale olejek herbaciany? A sok z cytryny czy ogórka wręcz rozjaśniają skórę więc raczej na piegi a nie blizny. :S

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena