× Pielęgnacja urody

okropne plamy po opalaniu

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #14971 przez winka
Replied by winka on topic O:okropne plamy po opalaniu
Julia napisał:

Mnie takie plamy wyskoczyły pod koniec ciąży i wcale nie opalałam się. Kosmetyczka poradziła mi przecieranie twarzy naparem z przywrotnika i dodatkowo robienie z niego okładów. I rzeczywiście pomogło ale trochę to trwało. ;) Powodzenia!

O spróbuję sobie to zioło. A czy są jakieś ostrożności, które należy zachować? Na plamy i większe piegi to zwykle stosuję krem na przebarwienia z Floslek ale punktowy. Na piegi działa. Ale np. koleżanka ma całe "zapiegowane" ręce i czym to wybarwić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #14972 przez halina
Replied by halina on topic O:okropne plamy po opalaniu
Twoja koleżanka powinna cieszyć się z piegów, bo to oznaka młodości. Ja miałam trochę piegów jak byłam dzieckiem i tak do 16-18. roku życia. Teraz ich nie mam i trochę żałuję. ale oczywiście jak piegi miałam to ich nie doceniałam i szukałam sposobu na pozbycie sie ich. ;)

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #14977 przez sabina

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #14990 przez Agnes
Replied by Agnes on topic O:okropne plamy po opalaniu
Jeśli juz warzywa to słyszałam ze chrzan tez jest dobry na plamy, ale bałabym sie go stosowac na twarz. ;)

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #15026 przez weronika
Replied by weronika on topic O:okropne plamy po opalaniu
Może te plamy po słońcu to jednak reakcja na jakiś składnik kremu, bo okazuje się, że niektóre mogą uczulać:

"Niektóre, zawarte w prepartach ochronnych substancje mogą pod wpływem promieniowania słonecznego wywoływać kontaktowe reakcje uczuleniowe na skórze. Tak jest na przykład z BM-DBM, związkiem rozpadającym się pod wpływem światła na wysoce alergizujące aryloglioksale. Oktokrylen z kolei nie rozpada się, a nawet stabilizuje inne substancje, ale sam w sobie jest niekiedy alergenem. Dlatego naukowcy z University of Gothenburg oraz Chalmers University of Technology pracują nad naturalną substancją pozbawioną tej wady.

Obecna w komórkach niektórych cyjanobakterii (sinic) scytonemina chroni je przed promieniami słonecznymi. Isabelli Karlsson z University of Gothenburg udało się już zsyntetyzować te substancję w laboratorium. Zanim jednak trafi do kremów, potrzebne są dalsze badania nad jej bezpieczeństwem."

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #15057 przez magda
Replied by magda on topic O:okropne plamy po opalaniu
ale te plamy nie są chyba związane z uczuleniem.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #15247 przez Kahita
Replied by Kahita on topic O:okropne plamy po opalaniu
Ale chrzan nakładać na te przebarwienia? Taki starty? Hm... może faktycznie taka maseczka to domowy sposób. Poszukam info. A poza tym dziewieczki najlepiej odpowiednio chronić skórę przez słońcem to nie będzie tyle przebarwień. Na małe plamki to proponuję tonik z kwasami AHA z Flosa + ewentualnie krem. Piegi są urocze tak, ale jeśli masz całe zapiegowane ręce, plecy, twarz to nie jest to już tak fajne.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena