× Pielęgnacja urody

naturalne środki na trądzik

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #15249 przez Kahita
Replied by Kahita on topic O:naturalne środki na trądzik
Najważniejsze w leczeniu trądziku jest odpowiednia pielęgnacja. Niestety większość kosmetyków wysusza skórę co jeszcze wzmacnia efekt trądziku. Z domowych sposobów min. maseczka z cebuli, woda z cytryną lub ogórkiem do przemywania twarzy, herbata z rumianku, herbata z bratku polnego. Poza tym na rynku jest tzw. olejek z krzewu herbacianego (manuka), którego kilka kropli można dodawać do wody - przemywać nią twarz, lub do kremu. A na pewno nie warto wyciskać, bo tylko podrażniasz skórę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #15268 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:naturalne środki na trądzik
Używam czasami olejku z drzewa herbacianego. Nie wiedziałam, że to manuka, zawsze myślałam, że to raczej krzew, którego liście zbiera się na herbatę i dziwiłam się że nie ma herbacianego zapachu. :woohoo:

Więcej
11 lata 3 tygodni temu - 11 lata 3 tygodni temu #15269 przez kamileczka
Replied by kamileczka on topic O:naturalne środki na trądzik
ja mam od tabletek krosty, ale też od diety jak jem np. dużo tłustego, choć lekarze piszą, że to nie możliwe ale...

EDIT:
tak sobie pomyślałam, że może spróbuj kolagenu (nie wiem ile tam masz lat, moja mama ma 45 i nadal ma krostki)

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #15295 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:naturalne środki na trądzik
hm, a co ma kolagen do trądziku? :S

• Ania
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 2 tygodni temu #15342 przez Ania
Replied by Ania on topic O:naturalne środki na trądzik
kamileczka napisał:

ja mam od tabletek krosty, ale też od diety jak jem np. dużo tłustego, choć lekarze piszą, że to nie możliwe ale...

U mnie też pojawiają się wypryski po tłustym jedzeniu więc chyba lekarze nie mają racji. :P

Więcej
11 lata 2 tygodni temu #15379 przez atuiza
Replied by atuiza on topic O:naturalne środki na trądzik
Mi za to wyskakują wypryski po ostrym jedzeniu, a niestety bardzo lubię wyraziste, ostre przyprawy...więc mam tego pełno:/ Ostatnio na jakimś forum przeczytałam wzmiankę o tabletkach Derminax...podobno na trądzik. Brałyście może te albo jakieś inne tabletki na cerę?

Więcej
11 lata 2 tygodni temu #15384 przez jagna
Replied by jagna on topic O:naturalne środki na trądzik
No nie, jeszcze tabletki na cerę. Tabletki na włosy, tabletki na paznokcie, tabletki na biust, na brzuch, na zęby, na oczy, na cellulit .... nie przesadzacie z tymi suplementami? :dry:

Jagna

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena