× Pielęgnacja urody

wypadanie włosów

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #14478 przez monika88
Replied by monika88 on topic O:wypadanie włosów
Dzięki za wyczerpująca odpowiedź. Może rzeczywiście czegoś mi brakuje mimo, ze dobrze się odżywiam. Słyszałam, że może to być spowodowane złym przyswajaniem niektórych składników. Miałam niedawno poronienie, może to dlatego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #14524 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:wypadanie włosów
Bardzo możliwe. Mnie po porodzie włosy dosłownie wychodziły garściami. Ale na szczęście szybko odrosły. Jeśli masz dłuższe włosy to je skróć, bierz ewentualnie jakieś witaminy i obserwuj co się będzie działo.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #23845 przez pauladra
Replied by pauladra on topic O:wypadanie włosów

monika88 napisał: Może i skumulowały się jakieś braki. :S A propos diety na piękne włosy, dlaczego unikać kawy? W moim przypadku to raczej niemożliwe.

Wypłukuje minerały i niektóre witaminy, zwłaszcza z grupy B. Ja kiedyś piłam kawę litrami i wydawało mi się, że nie mogę bez niej żyć. I wtedy i włosy były marne i cera i paznokcie. Jak ograniczyłam kawę (jednak można ;) ) to i wygląd się poprawił. Kawa jest zdrowa, ale nie więcej niż 2 filiżanki dziennie.

Więcej
9 lata 4 tygodni temu #25774 przez krycha
Replied by krycha on topic wypadanie włosów
Monice pewnie włosy już nie wypadają, ale informacja może przyda się innym kawoszom. Jesli nie możecie obyć się bez kawy, to przynajmniej trzymajcie odstęp między kawą i jedzeniem.Chodzi o to, żeby minerały z jedzenia zdążyły przyswoić się zanim kawa je wypłucze. Kawa nie jest zła ale jak ktoś już to powiedział, nie więcej niż 2 góra 3 filiżanki dziennie.

Więcej
9 lata 4 tygodni temu #25777 przez volare
Replied by volare on topic wypadanie włosów
Włosy mogą również wypadać gdy jest chora tarczyca, trzeba zbadać dla pewności poziom TSH.

Więcej
9 lata 4 tygodni temu #25782 przez nata
Replied by nata on topic wypadanie włosów
Przy nadczynności czy niedoczynności tarczycy? U mnie kiedyś było podejrzenie nadczynności, ale badania wykazały, że tyroksyna jeszcze w normie, choć na górnej granicy normy. Włosy jednak nie wypadały mi wówczas.

Więcej
9 lata 4 tygodni temu #25784 przez volare
Replied by volare on topic wypadanie włosów
Mogą wypadać włosy ale nie u każdego, paznokcie stają się bardzo kruche i łamliwe.
Być może u ciebie było jednak w normie choć w tej górnej granicy i włosy nie wypadały.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena