× Pielęgnacja urody

Oparzenia sloneczne

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #13494 przez bogna
Replied by bogna on topic O:Oparzenia sloneczne
dusia-czek napisał:

Oparzenia słoneczne to moja specjalność. :laugh: Lubię być opalona i jestem niecierpliwa więc zawsze po pierwszym opalaniu skóra mi złazi tu i tam. Moim wypróbowanym środkiem na takie oparzenia jest sok z aloesu, skóra i tak potem przynajmniej złuszczy się ale stan zapalny nie jest taki ostry i nie piecze. Polecam. :)

A ten sok to taki z butelki z apteki czy świeży z liścia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #13518 przez dusia-czek
Replied by dusia-czek on topic O:Oparzenia sloneczne
Wiesz, najlepszy byłby świeży, ale na ogół tak jest że gdy go potrzebujesz to nie ma go pod ręką. I wtedy stosuję taki z apteki.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #13541 przez ulka
Replied by ulka on topic O:Oparzenia sloneczne
Ja niestety też często miewam oparzenia na początku lata, mimo, ze uważam, stosuję kremy z filtrem i stopniuję słońce. Zastanawiam się czy nie nalezałoby wcześniej przygotowywać skórę do słońca w solarium. Co o tym myślicie?

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #13562 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:Oparzenia sloneczne
Solarium jest bez sensu, bo nie uodparnia na promienie UV.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #13576 przez anka
Replied by anka on topic O:Oparzenia sloneczne
Ja chyba największe oparzenie miałam 2 lata temu nad polskim morzem. Wybraliśmy się na Hel na długi weekend. Zeby nie stać w korkach wyjechaliśmy przed świtem więc ja praktycznie w ogóle nie spalam. Po przyjeździe na miejsce oczywiście wybraliśmy się od razu n plażę i tam .... zasnęliśmy. ;) Zbudziliśmy się po kilku godzinach z wiadomym efektem. Wygladało śmiesznie, bo opalenizna była tylko na jednym boku, ale mnie do śmiechu nie było. Najgorsze, ze trzeba było odbyć powrotną podróż do domu na siedząco a trudno było siedzieć w samochodzie kilka godzin bokiem i półdupkiem. :(

• Darek
  • Gość
  • Gość
11 lata 4 miesiąc temu #13584 przez Darek
Replied by Darek on topic O:Oparzenia sloneczne
Dobrym sposobem przeciwko oparzeniom slonecznym jest olej Kokosowy. przed i po opalaniu, stosuje od lat i jestem zadowolony z jego wlasciwosci oczywiscie nie jest to jego jedyne zastosowanie, mozna smarowac ssie od zwenatrz ale i od wewnatrz powinnismy nawilzyc nasze cialo olejem Kokosowym wazne zeby przed opalaniem usunac Toksyny w duzej ilosci z organizmu bo to toksyny powoduja oparzenia zalegajac w naszym organizmie.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #13601 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:Oparzenia sloneczne
A to ciekawe. A co ma takiego olej kokosowy, że usuwa toksyny?

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena