× Pielęgnacja urody

Oparzenia sloneczne

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #13418 przez sabina
Oparzenia sloneczne was created by sabina
Jako dziecko i nastolatka często miewałam oparzenia słoneczne, zwłaszcza na ramionach. Pamiętam te bąble i skórę złażącą płatami. :( Od lat do nich nie dopuszczam, ale często zdarza się, że ramiona nagle zaczynają mnie piec jak po świeżym oparzeniu, mimo że jest środek zimy. Wygląda, że skóra pamięta nieprzyjemne doświadczenia. A jak jest u Was? Miewacie oparzenia skóry? Jak sobie z tym radzicie? Stosujecie domowe sposoby czy maść z apteki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #13425 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:Oparzenia sloneczne
Ja też jako dziecko miewałam często oparzenia i mama przykładała mi na skórę zsiadłe mleko. Rzeczywiście pomagało. Ale podobno to właśnie oparzenia z dzieciństwa sa najgroźniejsze i są przyczyną raka skóry.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #13430 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:Oparzenia sloneczne
Sabina, ja mam to samo. Czasami czuję pieczenie skóry właśnie na ramionach jak po oparzeniu. I też jako dziecko co roku miałam spalone ramiona. Boję się, że to pieczenie oznacza, że coś się dzieje i może to jakiś stan przedrakowy. :S

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #13439 przez sabina
Replied by sabina on topic O:Oparzenia sloneczne
Też się tego obawiam, chociaż mówiono mi, że to często się zdarza.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #13448 przez ann_a
Replied by ann_a on topic O:Oparzenia sloneczne
Ja kiedyś porządnie spaliłam się w Egipcie. Było to pierwszego dnia po przyjeździe i byłam zmęczona i po prostu zasnęłam na plaży. Na plecach miałam chyba 2gi stopień oparzenia. :( Smarowałam się jakimiś miksturami, które zaproponowano mi w aptece i do końca pobytu musiałam spać na brzuchu. Najgorsze, że nawet nie mogłam siedzieć, bo spalone były też uda i kawałek pupy. :( Ale zapamiętałam lekcję i już nigdy coś takiego nie zdarzyło się ponownie, nie miałam więcej nawet drobnego oparzenia, a przynajmniej do tej pory. ;)

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #13456 przez dusia-czek
Replied by dusia-czek on topic O:Oparzenia sloneczne
Oparzenia słoneczne to moja specjalność. :laugh: Lubię być opalona i jestem niecierpliwa więc zawsze po pierwszym opalaniu skóra mi złazi tu i tam. Moim wypróbowanym środkiem na takie oparzenia jest sok z aloesu, skóra i tak potem przynajmniej złuszczy się ale stan zapalny nie jest taki ostry i nie piecze. Polecam. :)

• bogusia
  • Gość
  • Gość
11 lata 2 miesiąc temu #13466 przez bogusia
Replied by bogusia on topic O:Oparzenia sloneczne
Dla mnie najlepsze kiedyś było zsiadłe mleko, teraz stosuję kefir.I niestety często mam do tego okazję. :(

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena