× Pielęgnacja urody

pękające palce

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #11687 przez petitka
Replied by petitka on topic O:pękające palce
Może i tak, bo skóra na rękach w ogóle jest suchsza. :S Tylko dlaczego pęka akurat na opuszkach i w dodatku tak głęboko? Myślę, że suche powietrze może pogłębiać problem ale nie jest przyczyną. :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #11721 przez kinga
Replied by kinga on topic O:pękające palce
Pewnie masz rację. A może brak ci jakiegoś składnika, witaminy czy minerału? Spróbuj brać przez jakiś czas suplementy i zaobserwuj czy jest różnica.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #11739 przez petitka
jagoda napisał:

Poszukaj czegoś homeopatycznego, bo z pewnością jest lek homeopatyczny na takie pękające opuszki palców. Chyba Petroleum, ale głowy nie daję.

A wiesz może czy ten lek homeopatyczny usunie przyczynę czy tylko objawy? To jest czy wyleczy definitywnie te pękające palce czy tylko na jakiś czas?
Kinga, witamin mi raczej nie brakuje bo odżywiam się prawidłowo. Ale diabli wiedzą, może coś źle przyswajam? :S

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #11754 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:pękające palce
Wg mnie homeopatia działa na przyczynę a nie objawy. Tyle tylko, że trzeba dobrze dobrać i środek i potencję, a to nie jest łatwe.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #11782 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:pękające palce
Spróbuj Petroleum CH15, to najbardziej uniwersalna potencja. Zacznij od 3 razy dziennie, a po kilku dniach przejdź na 1 raz dziennie.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #11803 przez petitka
Ok, zacznę brać jak palce znowu będą mi pękać. Na razie jestem zachwycona maścią nagietkową, naprawdę rewelacyjnie zadziałała. :)

• majka
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu #11829 przez majka
Replied by majka on topic O:pękające palce
Ja kiedyś miałam podobny problem i u mnie powodem było częste moczenie rak i wychodzenie na zimno z niedosuszonymi rękami. Po prostu skóra spierzchła i potem zaczęła pękać. :( Pomogło dokładne osuszanie i smarowanie kremem przed wyjściem na dwór.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena