Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Pielęgnacja urody

TEMAT: pękające palce

pękające palce 3 lata 6 miesiąc temu #11603

• petitka
  • petitka Avatar
  • Często tu bywa
  • Oklaski: 1
Od jakiegoś czasu pękają mi opuszki palców. Pęknięcia są głębokie i niesamowicie bolesne, trudno nawet myć ręce. Staram się nie moczyć rąk niepotrzebnie ale same wiecie ile jest okazji do ich moczenia. Już kiedyś to miałam ale samo mi przeszło. Miałyście coś takiego? Od czego to jest? Jak wyleczyć?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:pękające palce 3 lata 6 miesiąc temu #11613

• sylwia
  • sylwia Avatar
  • Często tu bywa
  • Oklaski: 0
Nie chcę cię martwić, ale to dosyć beznadziejna sprawa. Moja mama ma takie pękające palce od lat, raz lepiej, raz gorzej, ale problem zawsze powraca. Mnie się wydaje, że to dlatego że skóra jest bardzo sucha. Mamie pomaga smarowanie maścią nagietkową po każdym myciu a na noc dosyć grubą warstwą i na to bawełniane rękawiczki. No ale to oczywiście leczenie objawów a nie przyczyny.

O:pękające palce 3 lata 6 miesiąc temu #11626

• jagoda
  • jagoda Avatar
  • Rodzina
  • Otrzymane podziękowania 4
  • Oklaski: 8
Poszukaj czegoś homeopatycznego, bo z pewnością jest lek homeopatyczny na takie pękające opuszki palców. Chyba Petroleum, ale głowy nie daję.

O:pękające palce 3 lata 6 miesiąc temu #11636

• petitka
  • petitka Avatar
  • Często tu bywa
Sylwia, nagietek jest super. Posmarowałam wczoraj raz popołudniu i potem grubo na noc i dziś już mnie palce nie bolą. :) Będę oczywiście jeszcze smarować aż do całkowitego wygojenia. Nadal jednak zostaje pytanie o przyczynę tych pękających palców. Jeśli ktoś wie to będę wdzięczna za wiadomość.

O:pękające palce 3 lata 6 miesiąc temu #11639

• Kahita
  • Kahita Avatar
  • Stały bywalec
  • Oklaski: 0
A może to na tle alergicznym? Ja mam problem ze skórą na dłoniach po zmywaniu, przy kontakcie z detergenami. Najważniejsze by nawilżać i natłuszczać.

O:pękające palce 3 lata 6 miesiąc temu #11649

• petitka
  • petitka Avatar
  • Często tu bywa
Na alergię to nie wygląda, zwłaszcza że ostatnio nie zmieniałam ani kremów ani detergentów. To są głębokie, bardzo bolesne pęknięcia jak ucięte nożem. :( Cieszę się, że chociaż maść nagietkowa działa i to szybko, ale dobrze byłoby wiedzieć jak zapobiegać. Teraz nadal smaruję opuszki maścią czy raczej kremem, bo to bardziej przypomina krem niż maść, a potem cienko wcieram w całe dłonie i działa znacznie lepiej niż normalny krem do rąk. Chyba na stałe będę używać tego nagietka jako kremu do rąk, a przynajmniej raz dziennie na noc. :)
Moderatorzy: zielona, sabina

Uwaga: Naturalne i alternatywne metody leczenia mogą zastąpić leki chemiczne, ale nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pamiętajmy, żeby w poważniejszych przypadkach skorzystać z pomocy lekarza.Nie odpowiadamy za skutki stosowania terapii opisywanych w tym serwisie, stosujesz je na własną odpowiedzialność.

Protected by R Antispam