× Pielęgnacja urody

masło karite

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #11085 przez nasturcja
Replied by nasturcja on topic O:masło karite
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zaczęłam stosować masło do masażu ciała /połączyłam je z olejem migdałowym/. Rewelacja. Ma doskonały wpływ na moją suchą skórę. Uratowało mi moje przesuszone dłonie i nie tylko.
Jego ogromną zaletą jest to że jest absolutnie naturalne. Wyczytałam że dodaje się go też czasem do wyrobu czekolady. To chyba najlepsza rekomendacja.
Z zapachem, przyznaję ,że niezbyt dla mnie miłym. Pogodziłam sięB) Szybko się ulatnia. Pozdrawiam:kiss:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #11105 przez halina
Replied by halina on topic O:masło karite
Hmm ... masło od krowy czy olej rzepakowy też są naturalne ... a może efekt jaki poczułaś na skórze dawał olej migdałowy a nie masło karite?

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #11109 przez nasturcja
halina napisał:

Hmm ... masło od krowy czy olej rzepakowy też są naturalne ... a może efekt jaki poczułaś na skórze dawał olej migdałowy a nie masło karite?

Początkowo masło zaczęłam stosować samo bez dodatków.Efekt stosowania bardzo dobry, tylko zbyt twarde. Dodatek olejku powoduje lepszą smarowność a więc większy komfort i przyjemność stosowania. I masz rację - olejek migdałowy jako kosmetyk ma wspaniałe właściwości, co jednak nie umniejsza zalet masła karite, a wręcz przeciwnie. Sądzę że synergistyczne działanie obu substancji jest w tym przypadku zaletą.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #11268 przez malutka
Replied by malutka on topic O:masło karite
Rozumiem, że nadzwyczajne właściwości tego masła to natłuszczanie, czy tak?

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #11272 przez nasturcja
Masło, trochę natłuszcza. Tak wydaje się w pierwszym momencie, gdy jeszcze nie zdąży się wchłonąć. Ale w moim odczuciu skóra jest dobrze nawilżona i elastyczna.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #11276 przez halina
Replied by halina on topic O:masło karite
Nasturcja, a jak ty stosujesz to masło? jako krem (na dzień, na noc?) czy może jako maseczkę? A jaką masz cerę?

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #11277 przez nasturcja

Masło karite, jak wcześniej pisałam, w połączeniu z olejkiem migdałowym, stosuję do smarowania ciała, nie twarzy.
Wiem że może służyć jako dodatek do kremów, ale wg mnie stosowane w czystej postaci, do twarzy - jest zbyt ciężkie, nie najłatwiej się rozsmarowuje , no i ten specyficzny zapach.
Dlatego stosuję je głównie po kąpieli kiedy ciało jest rozgrzane. Smaruję całe ciało . Mam suchą skórę i już nie najmłodszą. Sprawdza się doskonale do smarowania nóg, stóp i dłoni.
Chwilę trwa aby rozpuściło się całkowicie pod wpływem ciepła ciała i wchłonęło się całkowicie ale z efektów jestem zadowolona. A zapach, który nie do końca mi odpowiada też nie utrzymuje się na skórze zbyt długo.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena