× Pielęgnacja urody

masło karite

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #10937 przez nasturcja
masło karite was created by nasturcja

Witam kupiłam masło Karite. Nierafinowane. Tyle dobrego o nim słyszałam, jak wspaniale nadaje się do pielęgnacji skóry. I niestety jestem rozczarowana.
Przede wszystkim zapach - okropny. Jakiś taki techniczny, chemiczny. Trudno określić . W każdym razie smarowanie się tym masłem choćby tylko z tego powodu nie jest przyjemne. Masło jest twarde i dopiero po chwili rozgrzania w dłoniach można nanieść go na skórę.
Co radzicie wyrzucić czy jednak mimo tych mankamentów stosować dalej:dry: A może z czymś wymieszać ?
Pozdrawiam:kiss:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #10940 przez sabina
Replied by sabina on topic O:masło karite
Masło karite, czyli inaczej shea stosuje się jako bazę do naturalnych kosmetyków, a nie jako samo do smarowania buzi. Już ktoś się o nie pytał i miałam poszukać przepisów ale wyleciało mi z głowy. Może teraz pogrzebię w swoich szparagałach i coś znajdę.

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #10955 przez kinga
Replied by kinga on topic O:masło karite
Ale jeśli nie robisz własnych kosmetyków (kremy itp) to po prostu wymieszaj z czymś na maseczkę. Podobno ma duże wartości pielęgnacyjne. W Afryce piękności używają tego masła jako kremu więc chyba da się wytrzymać.;)

• milka
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu #11051 przez milka
Replied by milka on topic O:masło karite
A z czego to masło? Rozumiem że z mleka ale jakiego zwierza? afrkańskiego?

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #11061 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:masło karite
Z tego co wiem to jest to tłuszcz roślinny a nie zwierzęcy. Można używać na maseczki albo bezpośrednio do natłuszczania szczególnie suchych partii skóry (doskonałe na łokcie) albo jako odzywka do włosów. Jest twarde, ale łatwo mięknie po rozgrzaniu w rękach albo np. w mikrofalówce. A zapach? Cóż, można dodać kroplę olejku eterycznego.;)

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #11072 przez halina
Replied by halina on topic O:masło karite
A czy to masło ma rzeczywiście jakieś wyjątkowe właściwości uzasadniające jego stosowanie zamiast naszych rodzimych specyfików???

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #11084 przez kinga
Replied by kinga on topic O:masło karite
Podejrzewam, że ma podobne właściwości.:S

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena