× Pielęgnacja urody

Naturalne kosmetyki

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #15462 przez sabina
Replied by sabina on topic O:Naturalne kosmetyki
Marynika napisał:

Przeczytalam co wrzucilas i w artykule jest napisane, że to stwierdzenie padło na podstawie badań na szczurach a nie ludziach, a ponadto stwierdzono, że działanie rakotwórcze jest mozliwe co nie oznacza, że tak jest.

A wiesz dlaczego robią badania na szczurach? Bo ich organizmy reagują podobnie jak organizm człowieka i zwykle wyniki badań na szczurach potwierdzają się w badaniach na ludziach.

W tekscie jest też napisane:
" However, it should be noted that the human studies conducted so far do not suggest an association between occupational exposure to titanium dioxide and an increased risk for cancer." - czyli, że nie ma zbadanego związku, że nawet osoby zawodowo pracujące z tą substancją są specjalnie narażone na większe ryzyko, wiec nie ma sie czego obawiać.

Nie ma zbadanego związku nie oznacza, że go nie ma. Przeczytaj do końca, także to:
"Representatives from Health Canada (National Office of WHMIS) recently consulted with the Quebec CSST and CCOHS (the two main agencies providing WHMIS classifications to the public) regarding the implications of the IARC decision to the WHMIS classification of titanium dioxide. It was agreed that titanium dioxide does now meet the criteria for WHMIS D2A (carcinogen) based on the information released by IARC to date, and that it is not necessary to wait for release of the full monograph.

Manufacturers and suppliers of titanium dioxide are advised to review and update their material safety data sheets and product labels based on this new information as soon as possible. Employers should review their occupational hygiene programs to ensure that exposure to titanium dioxide dust is eliminated or reduced to the minimum possible. Workers should be educated concerning this potential newly recognized risk to their health and trained in proper work procedures.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #15464 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:Naturalne kosmetyki
Marynika napisał:

Ksenia jest wiele swietnych eko kosmetykow w granicach 10-20zl np z certyfikatem BHID :-)

Cieszy mnie to. :) A możesz podać przykłady?

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #15822 przez winka
Replied by winka on topic O:Naturalne kosmetyki
Jak ja lubię czytać tak wartościowe dyskusje. :) Rzeczywiście te kosmetyki, o których wspomina Marynika faktycznie do tanich nie należą. Z drugiej strony jeśli byłabym fanką ekologicznych kosmetyków i miałabym na ten poczet odpowiedni fundusz, to chętnie wypróbowałabym i to 100% pure i inne droższe, modniejsze, elegantsze eko-kosmetyki.
A wracając do tańszych, 10-20zł na myśl przychodzi mi alterra.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #15834 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:Naturalne kosmetyki
Sprawdziłam, że ta alterra jest w Rosmanie i przy okazji zerknę na nią a może i kupie. A czy orientujesz się czy mają też krem intensywnie nawilżający?

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #15997 przez green.mama
Replied by green.mama on topic O:Naturalne kosmetyki
Woda różana daje skórze przede wszystkim nawilżenie :)

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #16095 przez green.mama
Replied by green.mama on topic O:Naturalne kosmetyki
W zeszłym tygodniu zaopatrywałam się w kolejne kosmetyki Safeai spotkała mnie miła niespodzianka. Są teraz przecenione o 30 % :)

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #16124 przez celine
Replied by celine on topic O:Naturalne kosmetyki
alicja2405 napisał:

Właśnie takie naturalne kosmetyki nie uczulają.

A dlaczego niby nie uczulają? Truskawka jest naturalna a może uczulać. I wiele innych całkowicie naturalnych środków też może uczulać.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena