× Pielęgnacja urody

Naturalne kosmetyki

Więcej
11 lata 5 dni temu #15421 przez sabina
Replied by sabina on topic O:Naturalne kosmetyki
Dejzi, przeczytałam dyskusję na tych forach i dla mnie sprawa nie jest tak jasna jak piszesz. W dodatku ten dwutlenek tytanu podobno zatyka pory. :S W każdym bądź razie zacznę teraz uważniej czytać skład na kremach, żeby dowiedzieć się jaki filtr zawierają.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 4 dni temu #15443 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:Naturalne kosmetyki
A skoro te filtry są coraz bardziej kontrowersyjne to może lepiej nie przesadzać z nimi, a za to unikać przebywania na słońcu w okolicach południa i jeść dużo warzyw i owoców zawierających dużo przeciwutleniaczy. :S

Więcej
11 lata 3 dni temu #15447 przez Marynika
Replied by Marynika on topic O:Naturalne kosmetyki
sabina napisał:

Fajnie Marynika, martwi mnie tylko jedno w kremie, który polecasz. W składzie wyczytałam, że zawiera 15% dwutlenku tytanu a słyszałam o nim, że jest rakotwórczy dla ludzie. Poczytaj choćby tu:
http://www.ccohs.ca/headlines/text186.html

Sabina to są filtry przeciwsłoneczne, używane w kosmetyce naturalnej Substancja ta jest używana w 99% filtrów słonecznych. Jest naturalnym minerałem używanym w bardzo dobrych ekologicznych kosmetykach.

Przeczytalam co wrzucilas i w artykule jest napisane, że to stwierdzenie padło na podstawie badań na szczurach a nie ludziach, a ponadto stwierdzono, że działanie rakotwórcze jest mozliwe co nie oznacza, że tak jest.

W tekscie jest też napisane:
" However, it should be noted that the human studies conducted so far do not suggest an association between occupational exposure to titanium dioxide and an increased risk for cancer." - czyli, że nie ma zbadanego związku, że nawet osoby zawodowo pracujące z tą substancją są specjalnie narażone na większe ryzyko, wiec nie ma sie czego obawiać.

Zatem artykul, ktory cytujesz wcale nie sugeruje ze to skadnik rakotworczy :-)

Więcej
11 lata 3 dni temu #15448 przez Marynika
jagoda napisał:

A skoro te filtry są coraz bardziej kontrowersyjne to może lepiej nie przesadzać z nimi, a za to unikać przebywania na słońcu w okolicach południa i jeść dużo warzyw i owoców zawierających dużo przeciwutleniaczy. :S

wszyscy dermatolodzy mowia ze nie uzywanie zadnych filtrow jest gorsze niz uzywanie filtrow nawet jesli ktos uwaza je za kontrowersyjne, dla mnei filtry mineralne stosowane przez firmy produkujace organiczne firmy nie sa kontrowersyjne. Nie jestem chemikiem, nie mam fachowej wiedzy niemniej sporo czytam i wierze tym opiniom ktore maja znamiona naukowych.... tj, wypowiedzi kosmetologow :-)

Zdaje mi sie ze z tymi filtrami jest tak jak z parafina o ktorej jest mnostwo blednych stereotypow...

Więcej
11 lata 3 dni temu #15449 przez Marynika
sabina napisał:

Dejzi, przeczytałam dyskusję na tych forach i dla mnie sprawa nie jest tak jasna jak piszesz. W dodatku ten dwutlenek tytanu podobno zatyka pory. :S W każdym bądź razie zacznę teraz uważniej czytać skład na kremach, żeby dowiedzieć się jaki filtr zawierają.

I znow piszesz: "podobno"... a z tych tematow na gazecie, ktore wrzucila DejZi wynika ze nie zatykaja, znaczy wiecej jest opini, ktore zaprzeczaja informacja o zatykaniu :-)

A jakie twoim zdaniem sa bajbezpieczniejsze filtry? Kremow z Jakimi filtrami uzywasz?

Więcej
11 lata 3 dni temu #15450 przez Marynika
ksenia napisał:
Problem w tym, ze dla mnie nawet 80 zl za słoiczek kremu to bardzo dużo. Zwłaszcza, ze to tylko jeden krem, jak dodasz inne kosmetyki w porównywalnej cenie to nie starczy całej mojej pensji. ;)[/quote]

Ksenia jest wiele swietnych eko kosmetykow w granicach 10-20zl np z certyfikatem BHID :-)

Więcej
11 lata 3 dni temu #15452 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:Naturalne kosmetyki
Marynika, ja pisałam, że filtry są KONTROWERSYJNE co nie oznacza, że są gorsze niż nic. Czytałam o tym w wielu źródłach. I uważam oczywiście, że lepiej używać filtra jak wychodzi się na południową plażę. ;) A swoją drogą czytałam, że filtry powyżej 50 są obecnie zabronione w niektórych krajach i prawdopodobnie wkrótce tak będzie w całej Europie.

Moderatorzy: zielonasabina
Zasilane przez Forum Kunena