× Diety

gościec - pomocy!

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #3851 przez felicja
Replied by felicja on topic O:gościec - pomocy!
Pomocne mogą być też okłady z poduszeczek z macierzanką. Trzeba lniany albo bawełniany woreczek wypełnić suszonymi kwiatami i pędami macierzanki i przed zrobieniem okładu podgrzać woreczek np. na patelni. Powinny złagodzić ból a przy tym ładnie pachną.:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #4112 przez olga
Replied by olga on topic O:gościec - pomocy!
Natrafiłam ostatnio na taką mieszankę, podobno bardzo skuteczną w ostrej fazie gośćca:
Zmieszać po 20 g kory wierzby, kwiatów wiązówki, pączków topoli i ziela fiołka trójbarwnego oraz po 10 g ziela poziomki, owoców maliny i owoców jeżyny. Łyżkę ziół zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić w tem. pokojowej na 24 godziny. Pić co godzinę po 1 łyżce.

• Jolanta
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 4 miesiąc temu #5618 przez Jolanta
Replied by Jolanta on topic O:gościec - pomocy!
obolała napisał:

Faktem jest, że bez mięsa i wędliny czuję się osłabiona i chyba dlatego za dużo w mojej diecie mięsiwa.

Bo zmiane diety trzeba przeprowadzac stopniowo. Jesli przez cale zycie je sie duzo miesa i wedlin to ich nagle odstawienie przyniesie takie wlasnie skutki. Zaczac trzeba od stopniowego ograniczania miesa, najlepiej od razu odstawic wedliny a z miesa jesc tylko to chudsze.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #11563 przez Wega
Replied by Wega on topic O:gościec - pomocy!
malutka napisał:

Stawy bolą ale trzeba je gimnastykować, bo inaczej będzie gorzej. I staraj się pić dużo (2-3 l dziennie), żeby wypłukać kwas mocznikowy. Najlepiej część napojów przyjmuj w postaci ziółek np. z pokrzywy lub pączków topoli.

Myślę, że przesadzasz z taką ilością wody. Duża ilość płynów obciąża za bardzo pęcherz więc może przynieść odwrotny efekt. ;)

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #11588 przez malutka
Replied by malutka on topic O:gościec - pomocy!
Przeciążyłoby gdybyś chciała wypić taką ilość płynów naraz. Ale przy rozdzieleniu tej ilości na małe porcje wypijane w przeciągu całego dnia nie powinno sprawić problemu dla pęcherza.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #11612 przez felicja
Replied by felicja on topic O:gościec - pomocy!
A Ty wyobrażasz sobie wypicie 2 dużych butli wody dziennie? Ja nie!

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #11624 przez malutka
Replied by malutka on topic O:gościec - pomocy!
Gdyby to miała być sama woda to rzeczywiście byłoby ciężko, ale to chodzi o płyny ogółem i jak policzysz i zupe i herbaty to nazbiera się nawet 3l.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena